MAHKEME İLANLARI
okuma süresi: 4 dak.

Tekzip

Tekzip

Tekzip

Yayın Tarihi: 22/06/23 11:46
okuma süresi: 4 dak.
Tekzip
A- A A+

“Kıbrıs Postası” ünvanı ile elektronik ortamda yayın yapan gazetenizde, 24/9/2021 tarihinde

https://www.kibrispostasi.com/c35-KIBRIS_HABERLERI/n393861-kisilere-ozel-kararnamelerin-aktoru-burak-basel-vergi-rekortmeni-oldu?fbclid=IwAR2gJyDf7l4Vx3IHSL1r0qbYQ7lCbeI-VPygwPQOM_8JLrIIBOvoUgDGJks

linkinde yer alan Kişilere özel kararnamelerin aktörü Burak Başel, vergi rekortmeni oldu!başlıklı yazınız ve/veya haberinizde müvekkilimi Burak Başel in isminin yanlı, ön yargılı ve kamuoyunu yanıltıcı şekilde okuyucuya sunulması esefle karşılanmıştır.

Bu haber de yer alan bilgilerin tümü yanlış olup gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu haber ve içeriği, yukarıda bahse konu hususlara ilaveten, haberin kaynağı belirtilmemiş olup, müvekkilimizin bilgisine başvurulmadan, gerçeği yansıtmayan bir içerik kullanılarak, kamuoyunu yanıltacak şekilde habere konu edilmesi müvekkilimizin kusursuz ünvanına açık bir saldırı niteliğindedir.

Bu noktada, üzüntü ve esefle karşıladığımız bir diğer husus da; Müvekkilimiz karalanmaya çalışılırken, bu yazı ve yazı içeriği ile hiç hak etmediği halede saygın, Bakanlar Kurulunu, Gelir ve Vergi Dairesi ve ilgili diğer kurumların zan altında bırakılmasına yönelik bir yaklaşım sergilenmesidir.

İlgili yazınızda, ön yargılı, yanlı, gerçeği yansıtmayan bir içerikle ifade edilmeye çalışılan hususlarda, doğru ve gerçek aşağıda belirtilmiştir.

Müvekkilimin Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan kararnamelerin çıkarılmasında Müvekkilimizin etkili olduğu ve/veya söz sahibi olduğu ve/veya rol aldığı, iddia edilmektedir ki, bu husus gerçeği yansıtmamaktadır. Müvekkilimiz karar alma yetkisinde olmadığı gibi, karar alan kurumlar üzerinde de herhangi bir etkinliği yoktur.

Müvekkilimizin Kararnameden faydalanarak vergi rekortmeni olduğu iddia edilmektedir ki doğru değildir. Müvekkilimiz 2021 yılında da, daha önceki yıllarda da olduğu gibi KKTC de en yüksek vergi ödeyenler arasındadır. 2021 yılında Müvekkilimizin ödediği vergiler, 2020 yılı vergi beyannamesine istinaden hesaplanmıştır. Hâlbuki, “Nakdi Varlıklara İlişkin Mali Düzenleme Hakkında Yasa Gücünde Kararnamenin Kaldırılması Hakkında Kararname”, 25 Ağustos tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Görüleceği üzere, Müvekkilimizin 2021 yılında ödediği vergiler, Kararnameden önceki dönem e ait dir. Bu nedenle de haberde belirtilenin aksine Müvekkilimizin Kararnameden faydalandığı hususu gerçeği yansıtmamaktadır.

Mezkur haberde doğru olmayan bir diğer ve yanıltıcı husus ta“kararnameden” yararlanan 4 kişiden birisinin “vergi rekortmeni” Burak Başel olduğuiddiasıdır. Bu yanlışiddianın da doğrusu şudur ki, 25 Ağustos 2021 de yayınlanarak yürürlüğe giren “Nakdi Varlıklara İlişkin Mali Düzenleme Hakkında Yasa Gücünde Kararnamenin Kaldırılması Hakkında Kararname” den faydalanmak üzere Müvekkilimiz Burak Başel in 25 Ağustos 2021 de bugüne kadar başvuru yapmamış olmasıdır.

Kamuoyunu yanıltıcı şekilde, ifade edilmeye çalışılan iddiaları müvekkilimiz aleyhine çıkarımlar yaparak,  kamuoyuna sunmak müvekkilimizin kişiliğine yapılmış affedilemez bir saldırıdır.

Müvekkilimizin tüm geliri ve buna istinaden yaptığı beyanlar ve ödediği vergiler herhangi bir şüpheye mahal vermeden düzenli olarak yayınlanmaktadır. Müvekkilimiz, her yıl, yasal hakkı olmasına rağmen, ödediği vergilerini gizleme yoluna da gitmemektedir.

Saygılarımızla

Av Gülboy Güryel

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer MAHKEME İLANLARI Haberleri