BÜYÜKKONUK
okuma süresi: 3 dak.

Büyükkonuk Belediyesi taşocağının genişlemesine izin verilen alanı mühürledi

Büyükkonuk Belediyesi taşocağının genişlemesine izin verilen alanı mühürledi

Büyükkonuk’ta taşocağı tepkisi sonuç verdi, Büyükkonuk Belediyesi taşocağı genişletme alanını mühürledi.

Yayın Tarihi: 19/10/21 16:32
okuma süresi: 3 dak.
Büyükkonuk Belediyesi taşocağının genişlemesine izin verilen alanı mühürledi
Sosyal Medya

Kıbrıs Postası’nın da bugün gündeme taşıdığı Büyükkonuk bölgesinde bulunan taşocağının Ayfodi dağını tehlikeye sokacak şekilde büyümesine verilen izne tepkiler büyüdü, Büyükkonuk Belediyesi tepkilere sessiz kalmadı. Büyükkonuk Belediyesi yaptığı açıklamada taşocağının genişletildiği alanı tepkileri de göz önünde bulundurarak mühürlediklerini açıkladı.

Yapılan açıklamada ayrıca, taşocağının genişletilmesi ve büyütülmesi konusu ile ilgili olarak 20 Ekim 2021 Çarşamba günü saat 13:00’de Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye  Canaltay'ın da katılacağı bir toplantı gerçekleştirileceği ve bu konu ile ilgili gerekli mücadelenin toplantıda süreceği belirtilirken toplantı ile ilgili tüm bilginin kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi.

Büyükkonuk Belediyesi tarafından yapılan açıklama;

"Bölgemizde bulunan mevcut taşocağının belediyemizden herhangi bir görüş ve izin almaksızın Ayfodi dağı diye adlandırılan mevcut taşocağının kuzey bölümünde yer alan ve o bölgeye doğru taşocağının genişletilmesi çalışmalarının yapılmaya başlanıldığını öğrenen belediye başkanımız Sn. Ahmet Sennaroğlu’nun bölgeye giderek yerinde yapmış olduğu incelemeler ve tespitler neticesinde, bölge muhtarlarımızın ve bölge halkımızında büyük tepkiler koyduğunu göz önünde bulundurularak calışmaların durdurulması kararı alınmıştır.

Bölgenin doğusuna ve batısına doğru büyüyecek ve genişletilecek yer varken kuzey yönüne doğru genişletilmesinin doğru olmadığını ilgili firmaya açıklayarak çalışmaların biran önce durdurulmasını istememize rağmen firmanın çalışmalara devam ettiği şikayetlerini aldığımızdan dolayı belediye başkanımızın verdiği talimat ile belediyeler yasası çerçevesi içerisinde genişletme çalışmalarının yapıldığı alan bantlanarak mühürlenmiştir.

Bölgemiz adına yolların yapılmasına kesinlikle karşı olmadığımızı ve elimizden gelen her türlü desteği her zaman vermeye hazır olduğumuzu belirtiriz. Ancak yollar yapılırken doğayı ve çevreyi en az tahribatla nasıl atlatabiliriz bunun çalışmasının yapılıp ona göre hareket edilmesi gerekmektedir.

Taşocağı genişletilmesi ve büyütülmesi konusu ile ilgili olarak 20.10.2021 Çarşamba günü (yarın) saat 13:00’de Bayındırlık ve Ulaştırma bakanı Sn. Resmiye  Canaltay'ın da katılacağı bir toplantı gercekleştirilecek ve bu konu ile ilgili gerekli mücadele toplantımızda sürecektir bu toplantı ile ilgili tüm kamuoyuna verilecek mücadelenin süreceğini saygı ile bildiririz."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.