ÇATALKÖY
okuma süresi: 4 dak.

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Kırok: Bölgeye projelerimizle hayat vereceğiz

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Kırok: Bölgeye projelerimizle hayat vereceğiz

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok, güç bir bölgeye hizmet sağladıklarını ifade ederek, “Bazı araç-gereç eksikliklerimiz var. Eksiklerimizi tamamladıktan sonra bölgeye projelerimizle hayat vereceğiz” dedi.

Yayın Tarihi: 29/05/23 14:54
Güncelleme Tarihi: 30/05/23 16:38
okuma süresi: 4 dak.
Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Kırok: Bölgeye projelerimizle hayat vereceğiz

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Ceyhun Kırok, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Ulaş Barış’ın hazırlayıp sunduğu ‘Gündem’ adlı programa konuk oldu.

Çatalköy-Esentepe Belediye Başkanı Kırok, belediye başkanı seçildikten sonraki geçen 5 aylık süreçte yapılan çalışmalarla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

“ÇATALKÖY-ESENTEPE BELEDİYESİ GÜÇ BİR BÖLGEYE HİZMET SAĞLIYOR”

Çatalköy ve Esentepe belediyelerinin birleşmesiyle hizmet alanının genişlediğini belirten Kırok, “Çatalköy-Esentepe Belediyesi güç bir bölgeye hizmet sağlıyor” dedi.

Kırok, iç huzu sağlamak için 5 aydır uğraştıklarını söyleyerek, “Yıllardır haklarını alamayan çalışanlarımız için çalışmalar yaptık” ifadelerini kullandı.

Canla başla çalıştıklarını ve bir şeyler üretmek için çaba sarf ettiklerini dile getiren Kırok, “Elimizdeki imkanlarla elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu.

“EKSİKLERİMİZİ TAMAMLADIKTAN SONRA BÖLGEYE PROJELERİMİZLE HAYAT VERECEĞİZ”

Kırok, araç-gereç eksikliklerinin olduğuna değinerek, “Eksiklerimizi tamamladıktan sonra bölgeye projelerimizle hayat vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Yaklaşık 5-6 projeye başladıklarını söyleyen Kırok, “5 aylık sürede bitirme noktasına geldiğimiz projelerimiz de var” dedi.

Kırok, tüm çalışanlara eşit ve adaletli bir şekilde haklarını dağıttıklarını belirterek, “Bu konuda herkes memnun, şu anda yüzler gülüyor” ifadelerini kullandı.

“ÇATALKÖY VE ESENTEPE BELEDİYELERİNİN TOPLAMDA 13 MİLYON ESNAF BORCU VARDI”

Belediyeyi devraldığında çalışanların maaş geriliği olmadığına dikkat çeken Kırok, “Fakat Çatalköy ve Esentepe belediyelerinin toplamda 13 milyon esnaf borcu vardı. Bunun haricinde devletin çıkardığı 55 milyonluk geriye dönük borç var” diye konuştu.

Borçların büyük bir miktarının devletin belediyeye sağladığı katkıdan kesildiğini aktaran Kırok, “Yaklaşık 4,9 milyon katkı verilmesi gerekiyordu. Sadece 1,4 milyon katkı alabiliyoruz. Geriye kalan borçlara kesiliyor” açıklamasında bulundu.

Ceyhun Kırok, 25 Haziran’da yapılacak olan ara seçim ve bu seçimin olası etkileriyle ilgili değerlendirmede bulunarak, “Bu seçimin tabi ki belli etkileri olacak” dedi.

“ARA SEÇİM KUZEY KIBRIS’TAKİ MEVCUT İDARENİN NASIL ŞEKİLLENMESİ GEREKTİĞİNİ GÖSERECEK”

Ara seçimin Kuzey Kıbrıs’taki mevcut idarenin nasıl şekillenmesi gerektiğini göstereceğine dikkat çeken Kırok, “Çok kritik bir seçim olacak. Referandum niteliği de taşıyor. Mevcut yapıya olan memnuniyet ölçülecek” ifadelerini kullandı.

Kırok, hükümete mensup milletvekili sayısının artması durumunda oluşacak tabloya da değinerek, “Hükümete mensup milletvekili sayısı artarsa küçük ortaklarından biri belki hükümetten çekilebilir” diye konuştu.

Ara seçimin ülkedeki iç meseleleri değiştirmeyeceğini kaydeden Kırok, “Ne Türkiye’deki seçim, ne de ara seçim iç meseleleri değiştirmez” açıklamasında bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.