DİKMEN
okuma süresi: 3 dak.

Dikmen Belediyesi, Taşkent Piknik Alanı'nı mühürledi

Dikmen Belediyesi, Taşkent Piknik Alanı'nı mühürledi

Taşkent Doğa Parkı Direktörü Kemal Basat, koronavirüs pandemisi öncesi Orman Dairesi'nden yazılı görüş alarak piknik alanına inşa ettikleri binayla ilgili Dikmen Belediyesi ile sorun yaşadığını kaydederek, "Dikmen Belediyesi bu yıl Taşkent Piknik Alanının işletme iznini yenilemedi... Taşkent Piknik Alanı, Dikmen Belediyesi tarafından mühürlü ve kapalı" dedi. Kıbrıs Postası'nın ulaştığı Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise konuyla ilgili ilerleyen saatlerde açıklama yapacağını söyledi.

Yayın Tarihi: 25/08/23 11:40
okuma süresi: 3 dak.
Dikmen Belediyesi, Taşkent Piknik Alanı'nı mühürledi

Taşkent Doğa Parkı Direktörü Kemal Basat, sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Taşken Piknik Alanı'nın Dikmen Belediyesi tarafından mühürlendiğini duyurdu.

Koronavirüs pandemisi öncesi Orman Dairesi'nden yazılı görüş alarak piknik alanı içerisinde bir bina inşa ettiklerini belirten Basat, "Bugüne kadar piknil alanı arazisi içerisine çaktığım her çivi Orman Dairesi'ne aittir ve bunlar üzerinde hiçbir zaman herhangi bir sahiplenme ve/veya olağan dışı hak iddiasında bulunmadım. Herhangi bir karşılık beklemeden bu ülke için bir şeyler yapmak bunu gerektirir" dedi. 

Bir süredir bu binayla ilgili Dikmen Belediyesi ile sorun yaşadığını düşündüğünü anlatan Basat, "Orman Dairesi'nin bu sıkıntının aşılması konusunda sunduğu çözümü uzun zaman önce kabul ettim ama bu çözümü Dikmen Belediye Başkanı kabul etmedi. Dikmen Belediye Başkanının istediği çözüm de teknik olarak mümkün değil gibi görünüyor" ifadelerini kullandı.

Dikmen Belediyesi'nin bu yıl Taşken Piknik Alanı'nın işletme iznini yenilemediğini belirten Basat, belediyenin 6 aydır hem piknik alanı hem de doğa alanının çöplerini toplamaktan vazgeçtiğini kaydetti.

Basat, belediyenin Taşkent Piknik Alanı'nı önce çözümsüzlüğe sürüklediğini kaydederek, "Ardından da hiçbir tebliğ, açıklama, süre vermeden, içeride müracaatlarımız ve yazılarımız dururken bugün gelip çözemediniz diyerek mühürledi. Boğaz Piknik Alanı'nı alıp sıfırdan kurmak zor mu geldi? Her şeyi ile dört dörtlük hazır Taşkent Piknik Alanı'na mı göz dikti Belediye?" ifadelerini kullandı.

Basat, "An itibarı ile Taşkent Piknik Alanı, Dikmen Belediyesi tarafından mühürlü ve kapalı. Bu gelinen noktada artık ben kurumların ve kurumları ellerinde bulunduran şahısların kişisel motivasyonlarının altında ezilmeyeceğim" dedi.

Öte yandan Kıbrıs Postası'nın ulaştığı Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise konuyla ilgili ilerleyen saatlerde açıklama yapacağını söyledi. 

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.