AKDOĞAN
okuma süresi: 10 dak.

Eylem Dolmacı Nalcıoğlu “Akdoğan Belediye Başkan aday adaylığını” açıkladı

Eylem Dolmacı Nalcıoğlu “Akdoğan Belediye Başkan aday adaylığını” açıkladı

Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, “Akdoğan için yeni bir sayfa” diyerek Ulusal Birlik Partisi Akdoğan Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı…

Yayın Tarihi: 18/05/21 15:39
okuma süresi: 10 dak.
Eylem Dolmacı Nalcıoğlu “Akdoğan Belediye Başkan aday adaylığını” açıkladı

Haziran 2022’de yapılacak Belediye seçimleri için aday adaylıkları açıklanmaya başladı.

Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, “Akdoğan için yeni bir sayfa” diyerek Ulusal Birlik Partisi Akdoğan Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı…

“Akdoğan için yeni bir sayfa” diyen Nalcıoğlu’nun adaylık manifestosu şöyle;

SOSYAL VE KÜLTÜREL KALKINMA PROJELERİM

* Yürüyüş ve Bisiklet yolu oluşturacağım.

Eski su deposundan, küçük  kiliseye,  ordan da dere yatağı kenarından köy çıkışına giden güzergahta iki tarafı ağaçlandırılmış ve tellenmiş vaziyette emniyetli bir yürüyüş ve bisiklet yolu parkuru oluşturacağım. Küçük kilisenin orada ağaçlar altında çok amaclı bir dinlence, oturma ve çocuk oyun alanı oluşturacağım.

(Proje hazırlanacaktir.)

* Akdoğan'a  çok amaçlı kapalı bir salon, tiyatro, toplantı ve kapalı spor tesisi yapacağım.

(Proje hazırlanacaktır.)

*Polatpaşa Lisesi karşısındaki sahanın mükemmel bir spor kompleksine dönüştürülmesini sağlayacağım.

(Proje hazırlanacaktır.)

* Akdoğan Dr.Fazıl Küçük ilkokuluna kapalı bir spor salonu kazandıracağım.

(Proje hazırlanacaktır.)

* Tüm meslek sahipleri, hayvancı, çiftçi, esnaf, zanaatkar, sanayici, kesimlerlerle her ay, sorunlarını ve çözüm yollarının görüşüleceği  toplantılar düzenleyeceğim.

Tüm meslek dallarından ayrı ayrı sivil komiteler oluşturacağım.

*Akdoğan'da bulunan sokak isimlerinin yeniden revize edilmesi, Akıncılar, Aydoğan, Hulu, Dali, Bodamya, Petrohan, Aksilu, Ayorgi, Bağrıkara, Susuz, Pidargu, Ayvarvara,  gibi köylermizin, varsa şehitlerimizin veya ileri gelenlerinin isimlerini yaşatmak için Akdoğan sokaklarına isimlerini vereceğim.

* Yaşlı insanlarımız için bir bakım evi, dar gelirli ailelerin de yanında olmak için bir Gıda Bankası oluşturarak güvenilir veri tabanı ile gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımcı olacağız (proje hazırlanacaktır.)

* Kıbrıs mutfak kültürümüzün parçası olan hamur işlerimiz, Limonatamız,  macunlarımız ve tatlılarımıza sahip çıkacağız bunun üretimi için istihdam sağlanacak ve satışı için de bir şık Cafe yapılacak( Projesi hazırlanacaktır.)

Buna bağlı olarak kendi mutfağmızı tanıtmak için her yıl bir karnaval düzenlenecek.karnaval da köyümüzün restorant sahipleri ile işbirliği içinde olacağız. Akdoğan'ımızı gastronomi kenti yapacağız.

* Akdoğan belediyemizde hizmetlerin kolay ve hızlı olması için e-belediyecılik sistemini kuracağım.

* Atıklardan geri dönüşüm sistemi kuracağım.

(Proje hazırlanacaktır.)

* Festival alanı ile Aydoğan Spor Kulübü parklarını yenileyeceğim.

(Proje hazırlanacaktır.)

* Akdoğan'a Kadın Kurs Enistütü merkezi oluşturacağım, Kadınlar için meslek edinme kurslarını hayata geçireceğim, Tarımda Kadına destek projeleri ile üretici ve girişimci ruha sahip olan kadınların uygulanabilen projelerin hayata geçmesi için etkinlikleri artırarak Tarımda Kadın girişimciliğini en üst seviye çıkartacağım.

*Gençler ve Çocuklar için Sosyal ve kültürel aktivitelerin önünü açacağım üreten girişimci gençlerimize desdek olacağız kültürel meslekler kazanımları imkânlarını sağlayacağız.  

* Akdoğan'da her yıl düzenli olarak Süt ve Süt ürünleri festivali düzenleyeceğim.

* Atatürk Büstümüzün üzerinden kaldırılan" Ne Mutlu Türküm Diyene " yazısı seçildiğmin ertesi günü yerine takılacaktır.

* Akdoğan'a, Atatürk büstünün hemen yanına bir şehitler abidesi yaptıracağım.

* Akdoğan'da faaliyet yürüten tüm dernek, birlik ve spor kulüplerinin gelişmelerine katkı sağlayacağım.

* öğrencilerin merkezi sınavlara hazırlanmalarını sağlamak amacıyla Akdoğan Belediyesi Eğitime Destek projesi kapsamında uzman öğretmenler ile ders vermeye başlayacak. Hem işsiz öğretmenlere istihdam sağlanacak olan bu proje ile yıllardır derslerine destek ihtiyacı için köy dışında özel ders almak zorunda kalan öğrencilerimize katkı sağlayacak.

* Akdogan'da engelli yurttaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak için tüm alanlarda engelsiz yaşam düzenlemeleri oluşturacağım.

*Akdogan'da yaşayan tüm yurttaşlarımız arasında oluşabilecek uzlaşmazlıkların çözümü için köyümüzün akil insanlarından oluşan bir 'Uzlaşma Komisiyonu' oluşturacağım. Bunun içinde

Alo şikâyet hattı oluşturulacaktır.

SİYASAL KALKINMA PROJELERİM

 * Güney Mesarya'nın, eskiden olduğu gibi, ilçe olması için Akdoğan Belediye Başkanı olarak öncülük yapacağım. 

* Bazı Devlet dairelerinin Akdoğan’da birer şube açması için öncülük yapacağım. örneğin Vergi Dairesi, Çalışma Dairesi, Ticaret Dairesi, Tapu Dairesi gibi…

* Akdoğan'da iş ihtiyacı olan gençlerimiz ve vatandaşlarımızın işsizlik sorununu çözmek için iş alanları yaratacağım.  Köyümüze, özel girişimcilerden, bir Süt ve Süt ürünleri fabrikasının kurulmasına öncülük edeceğim.

EKONOMİK KALKINMA PROJELERİM

* Güney Mesarya'nın kalkınmada öncelikli yöre olmasını sağlayacağım.

* Hayvancılarımıza hayvanların Su ihtiyacını giderecek su ücretini düşük ve ayrı tarife koyacağım.

* Akdoğan'a, ihracata dönük bir Süt ve Süt ürünleri fabrikasının Akdoğan'lı iştirakçilerin katkılarıyla kurulmasını sağlayacağım.

* Tarım ve hayvancılık alanında nitelikli eleman yetiştirecek bir " Mesleki Teknik Yüksek Okulu" nun kurulmasını sağlayacağım.

*Kırsal kesim arsalarının hak sahibi herkese verilmesini sağlayacağım. Verilecek kırsal kesim arsalarının alt yapılarını yapacağım. Bu arsalara hak sahiplerinin konut yapılabilmesi için uzun vadeli ve düşük faizli sistemde kredi verilmesini sağlayacağım.

* Akdoğan'a bir sanayi bölgesi oluşturacağım.

* Büyük ve Küçük hayvancılığın birlikte gelişebilmesi için bu sektörde faaliyet yürüten üreticilerimizin üretim yerlerini geliştirebilmesi için tüm finansal desteklerin verilebilmesini sağlayacağım.

*Üreticilerle perakende satış noktası arasındaki kordinasyonu ve iş birliğini sağlayıp üreticiden tüketiciye aracısız satışın yapılmasını sağlayacağım.

*Bütün meslek dallarında belediyeye bağlı komiteler oluşturacağım bu komiteler sivil katılımlı meslek komiteleri adı altında olacak ve bu komitelerle, sorunların çözümü için düzenli toplantılar yapacağım.

*Üretimin merkezi Mesarya bölgesinin başkenti konumundaki Akdoğan köyümüze bölgemizde üretilen hububatın üreticiden satın alınması depolanması ve tekrar hayvan üreticilerine ve diğer üreticilere satılması işlemini Akdoğan yerleşim birimi dışına taşıyarak köy dışında modern yöntemlerle ve köylünün alın terinin emeği karşılığında üretilen mahsulün heba olmadan tekrar üreticilermiz ile buluşmasını sağlayacağım. Köy dışına modern bir mahsul depolama satın alma ve satış noktası oluşturacağım. Köy içinde yaşanan toz olayı da ortadan kalkmış olacak.

*Köy kooperatifimizin, köyümüzdeki tarım ve hayvancılık üretimine daha aktif bir rol üstlenmesini sağlayacağım.

TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN PROJELERİM

* Akdoğan Belediyesini 'odun tüccarı' olmaktan çıkaracağım. Odun tüccarlığı adına köyde yapılan ağaç katliamına son vereceğim.

*katledilen ağaçların yerine yeni ağaçlar dikilecek. Her yıl Ağaç ve Orman haftasında, köy içine 1000 /5000 arası köy dışına 5000 /10,000 arası ağaç dikme hedefiyle köyümüzü ağaçlandıracağım.

* Çöpte ayrıştırma sistemine geçilecek cam, plastik, teneke ve diğer ürünler sınıflandırılacak. Akdoğan halkımıza 4 ayrı renkte çöp poşetleri düzenli olarak dağıtılacaktır.

* Sokak hayvanlarının su, bakım ve yiyecek ihtiyaçları karşılanacaktır. Kuşların beslenmesi için de kuş yuvaları ve su noktaları oluşturulacaktır.

* Akdoğan'da Yeşil ve temiz bir çevre için belediye olarak üzerimize düşen hizmetleri halkımızın hizmetine sunacağız. Ekolojik yaşam ve çevrecilik anlayışı ile  Akdoğa'nın gelişip kalkınması ve bulunduğu noktadan daha ileri gitmesi için canla başla çalışacağız. sorunlarınıza çözümler üretmek için her zaman yanınızda olacağız.

* Belediyemize köy dışında modern bir şantiye yapacağım. ( Proje hazırlanacaktır)

* Mevcut şantiyenin yerini de restore edip kadınlarımızın, el işi, geleneksel yemek ve tatlılarımızın üretilip satışının yapılabileceği güzel bir yere dönüştüreceğim.

AİLE VE YAŞAM PROJELERİM

* Akdoğan'a, tam teşekkülü bir nikâh salonu kazandıracağız.

*Akdoğan'a yaz akşamları gidebileceğiniz açık hava sinema yapacağım ( Proje hazırlanacaktır. )

 * Bilgilendirme toplantıları ve paneller düzenlenecek

*kültür gezileri düzenlenecek 

*Milli ve özel günler çok daha etkili bir şekilde kutlanacak.

* Cenazeler; görevlendirilecek personel tarafından bulunduğu evinden alınarak dini vecibelere uygun olarak ÜCRETSİZ olarak cenaze defin hizmetleri (nakil, gasil, kefenleme, defin) işlemleri Akdoğan'da yapılacaktır.

*köyümüzde mevcut Sağlık Ocağımızın, halkımıza sunduğu hizmetlerin daha da yükseltilmesi ve geliştirilmesi için çalışacağım.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.