AKDOĞAN
okuma süresi: 9 dak.

Güney Mesarya Belediyesi Belediye Başkan aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu manifestosunu paylaştı

Güney Mesarya Belediyesi Belediye Başkan aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu manifestosunu paylaştı

Güney Mesarya Belediyesi Belediye Başkan aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, Güney Mesarya'nın kalkınması ve gelişmesi için hazırladığı manifestosunu paylaştı...

Yayın Tarihi: 28/02/22 12:25
Güncelleme Tarihi: 28/02/22 14:27
okuma süresi: 9 dak.
Güney Mesarya Belediyesi Belediye Başkan aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu manifestosunu paylaştı

Ulusal Birlik Partisi Güney Mesarya Belediyesi Belediye Başkan aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, önümüzdeki Haziran ayında yapılması planlanan yerel seçimlerden önce Belediyeler yasasında yapılması düşünülen değişikliklere bağlı olarak Güney Mesarya'daki beş belediyemizin birleştirilerek Akdoğan merkezli Güney Mesarya Belediyesi olması halinde; Mesarya bölgesi halkının Beldiyeler birleşirse aday olması ve vazgeçmemesi yönünde yoğun bir ısrar olduğunu dile getirerek “Ulusal Birlik Partisi’nden Güney Mesarya Belediyesi Belediye Başkan aday adayıyım.” Dedi.

Buna bağlı olarak, Güney Mesarya'nın kalkınması ve gelişmesi için hazırladığı manifestosunu paylaştı.

 1. Güney Mesarya'nın eski Türk yönetiminde olduğu gibi tekrardan "Güney Mesarya İlçesi "olmasını sağlaycağım.
 2. Güney Mesarya'da yatırımların artması için bütün Güney Mesarya'nın 'kalkınkınmada öncelikli yöre" olmasını sağlaycağım.
 3. Güney Mesarya Mega Kentini kuracağım
 4. Akdoğan, Vadili, İnönü, Dörtyol, Türkmenköy'ün arasındaki geniş hali arazi üzerine bütün alt yapısını oluşturacağımız 40 bin nüfuslu 'Güney Mesarya MEGA KENTİ'ni kuracağım.
 5. Alt yapısını oluşturacağımız " Güney Mesarya Mega Kenti'nde tüm Güney Mesarya'lı gençlerimize, konut ve iş yeri yapmaları için arsaların ücretsiz verilmesini sağlayacağım.
 6. Güney Mesarya mega kenti'nde ev ve iş yeri yapacak olan herkese uzun vadeli düşük faizli kredi olanakları sağlayacağım.
 7. Yeşil alanları, parkları, açık ve kapalı oyun alanları, çok amaçlı kültür merkezi, tam teşekküllü hastahanesi, ilk ve orta dereceli okulları ve bir cami yapılacaktır.
 8. Güney Mesarya mega kentinde, Güney Mesarya bölgesinin sahibi olan Abdullah Paşa Vakfı anısına, bir 'Ziraat Fakültesi ve Mesleki Teknik Yüksek Okulu da olan tam donanımlı "Abdullah Paşa Vakıf Üniversitesini" kuracağım. Üniversitemiz bir vakıf üniversitesi olacaktır.
 9. İncirli ve Çayönü köylerimizi birer çıkmaz sokak olmaktan kurtarmak için Beyarmudu İncirli, Çayönü güzergahını bir karayolu ile bağlaycağım.
 10. Beyarmudu ve Pile köylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak ve iktisadi kalkınmasını sağlamak için Beyarmudu sınır kapımızı çok fonksiyonlu ve rahat geçişleri sağlaycak yeni bir düzenleme yaptıracağım bu sınır kapımızın Kuzey ile Güney arasındaki en önemli ticaret kapısı olmasının önünü açaçağım.
 11. Güvercinlik'te kurulması planlanan sanayi bölgesinin tüm Güney Mesarya'lı iş insanlarımızın ve zanaatkarlarmızın yararlanacağı büyük sanayi bölgesine dönüştüreceğim.
 12. Dörtyol ve Korkuteli köylerimize Abdullah Paşa Vakıf Üniversitesinin Sağlık Bilimleri Fakültesinin kurulmasını sağlaycağım.
 13. Köprü ( Kukla) köyümüzün kalkınmasına katkı sağlaycak olan Köprü göletinin ziyaretçi sayısını artırmak için gerekli düzenlemeleri ve yatırımı yapacağım.
 14. Güney Mesarya İlçesinin ihtiyacı olan mahkemeler binasının ve diğer devlet dairelerinin Akdoğan ve Vadili arasına yapılmasını sağlaycağım.
 15. Turunç'lu, Paşaköy, Aslanköy , Ulukışla ve Kurudere köylermizi birbirine bağlayacak Sosyal ve Ekonomik olarak kalkınmasına katkı sağlayacak, Abdullah Paşa Vakıf Üniversitemizin Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesinin bu bölgemize kurulmasını sağlayacağım.
 16. Türkmenköy Akdoğan ve Beyarmudu üçkeni arasına da, Abdullah Paşa Vakıf Üniversitemizin Hukuk Fakültesinin kurulmasını sağlayacağım.
 17. Güney Mesarya İlçemizin hava sahasını kullanarak Ercan Havalimanımıza iniş yapan tüm uçakların geçiş ücretlerinin Güney Mesarya Belediyemize ödenmesini sağlaycağım.
 18. Güney Mesarya Mega kentinde yer almak istemeyip kendi yerleşim birimlerinde yaşamayı tercih eden herkese kendi yerleşim birimlerinde alt yapısı tamamlanmış ücretsiz kırsal kesim arsalarının verilmesini sağlaycağım. Bu insanlarımıza da, vereceğimiz kırsal kesim arsaları üzerinde yapacakları ev ve iş yerleri için uzun vadeli düşük faizli kredilerin verilmesini sağlaycağım
 19. Güney Mesarya ilçesi sınırları içinde tüm yerleşim birimlerimize birer kütüphane ve kültür merkezi oluşturacağım.
 20. Güney Mesarya Belediyesi sınırları içinde tüm yerleşim birimlerimizin yolları, köprüleri ve her türlü alt yapı yatırımlarını tamamlayacağım.
 21. Güney Mesarya Belediyesi hudutları içinde tüm yerleşim birimlerimize ayrıştırılmış çöp toplama sistemi kurup bütün çöpü, çöp ayrıştırma merkezine ulaştıracağım.
 22. Güney Mesarya İlçesi hudutları içinde itfaiye biriminin kurulmasını sağlayacağım.
 23. Vatandaşların istek, öneri ve şikayetlerini hızlıca çözmek için, Güney Mesarya Belediyesinde Alo çağrı merkezi oluşturacağım.
 24. Bölgemizde tarımsal üretimin ve küçük baş hayvancılığın gelişmesi için tarımsal destek kredileri sağlattıracağım.
 25. Bölgemizin en önemli tarımsal ürünlerinden biri olan patates üreticilerimize üretim ve pazarlama süreçlerinde belediye olarak her türlü desteği vereceğim.
 26. Yöresel aile işletmeleri olan bütün Süt ve Süt ürünlerini üreticilerimizin işlerini geliştirmeleri ve pazarlama faaliyetlerine destek olacağım.
 27. Güney Mesarya bölgesinde daha önce tarıma açılmamış arazilerde sebze ve meyve bahçeleri oluşturarak bu ürünlerin ileri işlenmiş ürün haline getirilmesini destekleyceğim.
 28. Güney Mesarya bölgesinde mevcut spor sahalarının her türlü bakım ve onarımının yapılmasını sağlayacağım. Mevcut tüm spor kulüplerimizin gelişmeleri için her türlü desteği kulüplerimize yapacağım.
 29. Güney Mesarya'da üretim yapan tüm küçük ve büyük baş hayvan üreticilerimize, iş yerlerini geliştirmeleri için her türlü desteği sağlayacağım.
 30. Güney Mesarya Belediyesi bölgesinde faliyet yürüten tüm sanayi kuruluşlarımıza, belediyemizin tüm imkan olanakları ile destek olacağım.
 31. Güney Mesarya bölgemizin içinde yer alan tüm yerleşim birimlerimizi birbirine bağlayacak, alt yapısı tam donanımlı, dinlence yerleri olan, bir yürüyüş ve bisiklet parkuru oluşturacağım.
 32. Güney Mesarya bölgemizde, Vadili ve Güvercinlik'de alt yapısı yapılan esnaf ve sanayi sitelerinin tamamlanmasına ek olarak Akdoğan, Beyarmudu ve Aslanköy 'de birer sanayi bölgesi oluşturacağım.

Bu sanayi bölgelerimizde, bölge halkına ve iş yerlerine hizmet vermek için, her dalda faliyet yürüten zanaatkarlarımızın yer almasını teşvik edeceğim.

Yaşlı insanlarımız için bir Yaşam Merkezi projesini hayata geçirecek

Engelli vatandaşlarımızın  yaşamlarını kolaylaştıracak gerekli her adımı atacak ve herzaman destek olacağım.

Mesarya bölgesinde bulunan Kooperatiflerin gelişmesine ve Mesarya Kadın Kooperatifinin kurulmasına destek olacağım.

Mesarya bölgesinde doğada yetişen ve şifa kaynağı olan  Lapsana, Ova İspanahı, Gabbar,  Gömeç,  Gafgarıt, Ağrelli gibi Mesarya ovasının bize hediyesi olan şifa kaynağı bitkilerin nimetlerinden toplumumuzun fayda görmesini sağlaycağım.

Kadınların ev ekonomisine katkı sağlaycak projeleri hayata geçirecek

gençlerin işsizlik sorununu ortadan kaldıracak iş alanları ve istihdam alanları yaratacağım.

Mesarya bölgesini bir Gastronomi kentine dönüştürecek projeleri Mesaryalı kadınlar ile birlikte gerçekleştirecek geçmişte kullanılan mutfak araç ve gereçlerinden bir Müze oluşturacağım

Güney Mesarya bölgesinde göçü engelleyecek ve nüfusu artıracağım, tarımsal üretimi bulunduğu noktadan  daha ileriye taşıyacak, üzerime düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğim. Anavatandan gelen zirai suyun Mesarya ovaları ile buluşmasını sağlaycağım.

Güney Mesarya Îlçemizin sosyal, kültürel ve iktisadi olarak gelişip kalkınması için çalışacağım.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.