AKDOĞAN
okuma süresi: 3 dak.

UBP Akdoğan Belediye Başkan Aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu: “Bölgemizde her ev bir atölye gibidir”

UBP Akdoğan Belediye Başkan Aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu: “Bölgemizde her ev bir atölye gibidir”

UBP Akdoğan Belediye Başkan Aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, Akdoğan'da kadınların her zaman tarımsal üretimin içinde yer aldığına dikkati çekerek tarımsal üretim bölgesi olan Güney Mesarya'da üretim odaklı bir belediyecilik anlayışının geliştirilmesi gerektiğini söyledi...

Yayın Tarihi: 13/03/22 16:14
okuma süresi: 3 dak.
UBP Akdoğan Belediye Başkan Aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu: “Bölgemizde her ev bir atölye gibidir”

Eylem Dolmacı Nalcıoğlu,  Akdoğan'da kadınların her zaman tarımsal üretimin içinde yer aldığına dikkati çekerek tarımsal üretim bölgesi olan Güney Mesarya'da üretim odaklı bir belediyecilik anlayışının geliştirilmesi gerektiğini söyledi... 

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Akdoğan Belediye Başkan Aday adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, şöyle dedi;

“Güney mesarya bölgesi KKTC 'nin tarımsal üretim bölgesidir.

Ne mutludur ki, bölgemizdeki  kadınlar herzaman tarımsal üretimin içinde yer almıştır. Hellimini, tarhanasını, zeytinini kısaca mutfağın temelini oluşturan tarımsal gıda ürünlerini üretmiştir ve üretmeye devam etmektedir. Buna bağlı olarak diyebilirim ki bölgemizde her ev bir atölye gibidir."

"Ülkemizde tarımın daha sürdürülüyor olmasını sağlamak; Tarımsal mirasımızı doğadan uzak kalan çoçuklarmıza ve gençlerimize aktarmak, tanıtmak ve öğretmek, kadınlarımızın daha çok tarımsal üretim içinde yer almasını artırmakla mümkündür. Bu bağlamda ev hanımı kadınların ekonomik olarak güçlenmesine katkı olacak Kadın istihdamını  artıracak kadınlarmız için tarımsal üretim projelerine bölgemizde ihtiyaç vardır ve desteklenmelidir.

 Tarım'da Kadın Projesi ile tarım sektörü içinde aktif olarak bulunan ve tarım sektörü içinde bulunmak isteyen kadınlarımızın proje ve üretim süreçlerinde destek olmak eğitim ve danışmanlık, satış, marka yönetimi, teknik ihtiyaçlar, mikrokredi. gibi olanakları kendilerine sunmak üretici ve tüketici arasındaki köprü vazifesini görmek, ekim öncesi tarımsal ihtiyaçlarına destek olmak ülkemizde tarımsal gıda ürünlerinin gelişmesine, kırsalda yaşayan kadınlarımızın ekonomik olarak kalkınmasına  bununla birlikte bölgedeki nüfusu yerinde tutacak ve artıracak ülke ekonomisinin kalkınmasına da katkı sağlayacaktır.”

“BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINA YENİ BİR BOYUT KAZANDIRACAĞIM”

“Bu bilinçle halkın temel gida ihtiyacını gidermenin yanında, tarımsal üretim bölgesi olan Güney Mesarya'da da üretim odaklı bir belediyecilik anlayışını da geliştirmiş olacağız. Ben bunu Güney Mesarya'da  gerçekleştirmeyi amaçlıyorum. Halkımızın mutluluğu, refahı, sağlığı ve huzuru için çalışırken, ülkemizin ve bölgemizin de içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların giderilmesinde en büyük rolü olan üretimin içinde bulunan  üreticilerimizin, sanayicilerimizin, zanaatkarlarımızın  ve tüm esnafımızın yanında olacağım.

Belediyecilik anlayışına yeni bir boyut kazandıracağım..”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.