GEÇİTKALE
okuma süresi: 4 dak.

CTP’nin Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Başkan adayı Öztaş: Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır

CTP’nin Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Başkan adayı Öztaş: Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır

Geçitkale Belediye Başkanı ve CTP’nin Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Başkan adayı Hasan Öztaş, yaptıklarının ortada olduğunu ve yapacaklarının da bunun teminatı olduğunu kaydetti. Serdarlı Belediye Başkanı ve UBP’nin Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Başkan adayı Halil Kasım’ın şahsına yönelik eleştirilerini de değerlendiren Öztaş, “Halil Kasım bilmediği şeyler hakkında fikir yürütüp insanları yanıltmaya çalışıyor” dedi.

Yayın Tarihi: 15/12/22 16:19
Güncelleme Tarihi: 15/12/22 19:31
okuma süresi: 4 dak.
CTP’nin Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Başkan adayı Öztaş: Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır

Geçitkale Belediye Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Başkan adayı Hasan Öztaş, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Ulaş Barış’ın hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa konuk oldu.

Belediyelerin birleştirilmesi sürecinde tek güvencelerinin ‘51/95 sayılı yasanın güncel halinin hayata geçmesi’ olduğuna dikkat çeken Öztaş, “Çok kötü inşa edilmiş, altı doldurulmamış bir yapı oluşturdular. Tek tesellimiz söz konusu yasanın bir anca faaliyete girmesidir” dedi.

“YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR”

Öztaş, hizmetten ve mesaiden çalmayı ‘hırsızlık’ olarak yorumlayarak, “Son 2 yılda 100’e yakın proje yaptık. Yaptıklarım ortadadır, yapacaklarım da bunun teminatıdır” ifadelerini kullandı.

Geçitkale Belediyesi’nin toplamda 34 personelinin olduğunu kaydeden Öztaş, “Serdarlı Belediyesi’nin ise 28 personeli mevcut. Tüm personellerimizle bu yolu yürüyeceğiz” diye konuştu.

Öztaş, Geçitkale Belediyesi’nin 3 milyon 300 bin TL civarında borcu olduğuna dikkat çekerek, “Serdarlı Belediyesi’nin ise bizim bildiğimiz kadarı ile 9 milyon 862 bin TL borcu var” açıklamasında bulundu.

“GÖREVE GELDİĞİMDE GEÇİTKALE BELEDİYESİ BORÇ BATAĞI İÇERİSİNDEYDİ”

Göreve geldiğinde Geçitkale Belediyesi’nin korkunç bir borç batağı içinde olduğunu da dile getiren Öztaş, “Borcumuzu toparladık ve iyileştirebilme imkanım olduğu kadar çalışan maaşlarında iyileştirme yaptım” dedi.

Öztaş, şu anda kendi çalışanlarının maaş almada bir sorunu olmadığını, fakat Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) Geçitkale-Serdarlı Belediyesi Başkan adayı Halil Kasım başkanlığındaki Serdarlı Belediyesi’nin çalışan maaşları konusunda 440 bin TL’lik bir geriliği olduğunu söyledi.

Bütün çalışanların iyi bir düzende işlemesi için çaba sarf ettiğini dile getiren Öztaş, “Herkes çalışacak ve çalıştığının karşılığını alacak” ifadelerini kullandı.

Hasan Öztaş, kendisi hakkında Rumcu olduğu ve Türkiyelileri sevmediği yönünde iddialar ortaya atan bölgenin UBP adayı Halil Kasım’a da Kıbrıs Postası TV üzerinden cevap verdi.

“HALİL KASIM BİLMEDİĞİ ŞEYLER HAKKINDA FİKİR YÜRÜTÜP İNSANLARI YANILTIYOR”

Halil Kasım’ın bilmediği ve öğrenmediği şeyler hakkında fikir yürütüp insanları yanıltmaya çalıştığını ifade eden Öztaş, “Siyaset edebi ile yapılmalıdır” diye konuştu.

Hasan Öztaş, seçilmesi durumunda hayata geçirmeyi planladığı projelerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Bölgede kapalı spor salonu eksikliği olduğuna dikkat çeken Öztaş, “Yeni dönemde bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

“ÜRETİM PAZARI OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Öztaş, bölge üreticilerinin elde ettiği ürünün direkt satışlarını yapabileceği bir üretim pazarı oluşturma konusunda çalışmalarının olduğunu belirtti.

Ayakları yere basan projelerle göreve talip olduklarını dile getiren Öztaş, “Geçitkale-Serdarlı Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıya yapılacak projere yoğunlaştık” ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.