PAŞAKÖY
okuma süresi: 3 dak.

Paşaköy’de sivil halka yönelik açılacak olan askeri kantin tepkilere sebep oldu

Paşaköy’de sivil halka yönelik açılacak olan askeri kantin tepkilere sebep oldu

Paşaköy’de sivil halkın da kullanabileceği bir askeri kantin açılacak olması, market sahipleri tarafından tepkiyle karşılandı. Birçok giderden muaf askeri kantinlerle rekabet edemeyeceklerini belirten market sahipleri, askeri kantinlerin sivillere açılmaması gerektiğini ifade ediyor.

Yayın Tarihi: 14/07/23 19:00
okuma süresi: 3 dak.
Paşaköy’de sivil halka yönelik açılacak olan askeri kantin tepkilere sebep oldu

Paşaköy’de sivil halkın da kullanabileceği bir askeri kantin açılması için hazırlık yapılıyor. Bölgede işletmeleri olan market sahipleri ise açılacak olan askeri kantinin haksız rekabet ortamı oluşturacağını belirtiyor.

Market sahipleri askeri kantinin sadece askerlere ve asker yakınlarına hizmet vermesi gerektiğini belirtirken, bölgede rekabet edilebilir bir yapı olması gerektiğini ifade ediyor.

Bina yapımı tamamlanan askeri kantinin hangi tarihte hizmete açılacağı henüz bilinmezken, Paşaköy’de faaliyet gösteren 3 marketin sahibi de oluşacak olan ekonomik sıkıntılardan dolayı ‘dükkan kapatma’ tehlikesiyle karşı karşıya olduklarını ifade ediyor.

Paşaköy’deki nizamiye içerisinde halihazırda faaliyet gösteren başka bir askeri kantin mevcutken, sivil halkın da kullanabileceği yeni askeri kantin açılacak olması farklı sıkıntıları da beraberinde getirecek gibi gözüküyor.

NALCIOĞLU: BİZİM ASKERİ KANTİNLERLE REKABET ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

Konuyla ilgili Kıbrıs Postası’na konuşan Marketler Birliği Başkanı Fuat Nasip Nalcıoğlu, askeri bölgenin dışında bir askeri kantin açılmasının yanlış olduğunu söyledi.

Marketler Birliği Başkanı Nalcıoğlu, askeri kantinlerin iç piyasada gümrüksüz mal sattıklarını ve birçok giderden de muaf olduklarını belirterek, “Bizim askeri kantinlerle rekabet etmemiz mümkün değil” dedi.

Askeri kantinlerin askerle ve asker ailelerine hizmet vermesi gerektiğini kaydeden Nalcıoğlu, “Bu kantinlerin giderleri neredeyse yok. Marketlerimiz bu yapıyla karşı direnç gösteremez” ifadelerini kullandı.

Nalcıoğlu, yetkililere konuya el atmaları konusunda çağrıda bulunarak, “Bu karar bir daha gözden geçirilmelidir” diye konuştu.

KAMACIOĞLU: ASKERİ KANTİNİN SİVİL HALKA AÇILMASI HAKSIZ REKABETE GİRER

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Ali Kamacıoğlu da Paşaköy’de açılması planlanan askeri kantinle ilgili Kıbrıs Postası'na değerlendirmelerde bulundu.

KTSO Başkanı Kamacıoğlu, askeri kantinlerin sivil halka açılmaması gerektiğine dikkat çekerek, “Böyle bir şey haksız rekabete girer” dedi.

Bir şeylerin ucuzlatılması isteniyorsa herkes için eşit ve adil bir ortam oluşturulması gerektiğine değinen Kamacıoğlu, “Ancak o şekilde bir standart belirlenebilir” ifadelerini kullandı.

Kamacıoğlu, sanayiciler tarafından hem halka hem de askere aynı fiyattan ürün verildiğini dile getirerek, “Askeri kantinlerin ucuz olmasına sebep olan başka etkenler var” diye konuştu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ahmet Ruso11/08/23 19:26
Vatandaşın ucuz ürünlere ulaşmasını engelleyen mafya işbaşında.

Ates Huseyin16/07/23 12:42
Askerî kantinleri halka açık olsun bu marketlerde fiyaatlar yarı fiyatına düşer ondan market süpermarketler sahipleri istemez tabiiki her şeyden %100 yüz kâr elde edilen müessese adamlar tabiiki istemezler