SERDARLI
okuma süresi: 5 dak.

Özgürgün: "UBP'nin ayak sesleri duyulmaya başladı"

Özgürgün: "UBP'nin ayak sesleri duyulmaya başladı"

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa İlçe Örgütü, dün akşam, Serdarlı'da sohbet toplantısı düzenledi.

Yayın Tarihi: 17/10/14 18:33
okuma süresi: 5 dak.
Özgürgün: "UBP'nin ayak sesleri duyulmaya başladı"
A- A A+

Toplantıda UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP Genel Sekreteri Sunat Atun, UBP Gazimağusa İlçe Örgütü Başkanı Resmiye Canaltay, UBP Gazimağusa Milletvekilleri Erdal Özcenk, Dursun Oğuz ve Hamza Ersan Saner, UBP Gazimağusa İlçesi Yönetim Kurulu Üyeleri, UBP Serdarlı ve bölge köylerinden örgüt temsilcileri ve bazı köylüler hazır bulundu.

Serdarlı'daki toplantıda konuşan Genel Başkan Özgürgün, "UBP'nin ayak sesleri duyulmaya başlamıştır. UBP'nin gücü ve gelişi artık 'gümbür gümbür' diye konuşulmaya başlanmıştır. Özellikle Gazimağusa bölgesinden UBP'nin yükselişini ve şahlanışını görüyorum" dedi.

Hükümetin taş üstüne taş koymadığını savunarak, beceriksizlikle eleştiren Özgürgün, "hükümetin beceriksizliği yüzünden Türkiye'den gelecek elektrik ve suyla ilgili projelerin durduğunu" öne sürdü.

Özgürgün, birçok sektörün problemleri yüzünden ayakta olduğunu, emekçilerin bağırdığını, oysa iktidarda emekçi olduğunu iddia eden bir parti bulunduğunu belirterek, "İktidardaysan halkla ilgili bir senede yaptıklarını sırala" diye konuştu.

Hükümetin bir yıllık icraatlarını saydığında hiçbir şey göremediğini ifade eden Hüseyin Özgürgün, 2013 seçimlerinde oylarının yarısını kaybeden UBP'nin bugün seçim olsa oy oranının yüzde 40'tan aşağıda olmayacağını öne sürdü. Özgürgün şöyle konuştu:

"Ben Sayın Başbakan'a 'hodri meydan' diyorum ve çağrı yapıyorum. Gel bugün seçime gidelim, göreceksin UBP yüzde 40'tan aşağı oy almayacak. CTP de yüzde 30'ların altına gerileyecek. Başbakanın cesareti varsa çıksın erken seçime gidelim. Biz bir sene önce bunu söyleyecek durumda değildik. Şimdi UBP'liler göğsünü gere gere çıkıp konuşabilir. Erken Seçim… Tabii ki Başbakan gelmiyor. Bırakın gelmesin. Günü geldiğinde göreceğiz. Eğer bugün yapmazsa 3 gün sonra yaparsa UBP yüzde 40'ların da üzerine çıkacak. Bir ay sonra yaparsa yüzde 45'lerin üzerine, iki sene sonra yaparsa yüzde 50'lerin üzerine çıkacak. İstediği zaman seçime gidelim. Bizim korkumuz yok. UBP tabanıyla, kadrolarıyla müthiş bir ivme yakaladı, müthiş bir güç yakaladı. Bu gerçekten bir gurur tablosudur."

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, partisinin ideolojisinin KKTC olduğunu belirterek davaya inandıklarını söyledi. Yapacakları tüzük değişikliğiyle ilk maddenin "KKTC'yi ve Kıbrıs'ta Türklüğü yaşatmak" olacağını belirten Özgürgün, UBP'nin buna inananların partisi olduğunu kaydetti.

Parti içerisinde sıkıntıların da olduğunu belirten Özgürgün, "1993'te, 2003'te ve 2013'te bizi böldüler. Her bizi böldüklerinde daha yüksek oyları aldık. Çünkü inandığımız bir ideolojimiz ve güçlü bir tabanımız vardır. En önemlisi çok güçlü bir liderimiz vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız UBP'nin ve ülkenin lideri olarak bugün o ışığı bize gösteriyor. Onun için bu kadar kısa sürede birlik ve beraberliğimizi sağladık ve toparlandık" dedi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun, Cumhurbaşkanlığı'na yeniden aday olması gerektiğini, bundan kaçacak yolu olmadığını söylediklerini belirten Özgürgün, diğer adayları eleştirdi.

Hedeflerinin Cumhurbaşkanlığı'nı kazanmak olduğunu belirten Özgürgün, UBP olmadan ülkedeki hiçbir sorunun çözülemeyeceğini, UBP'nin tek başına iktidara gelerek en az on yıl ülkeye hizmet edeceğini, her halukarda bir erken seçim yapılacağını iddia etti.

ATUN VE CANALTAY

Serdarlı'daki toplantıda konuşan UBP Genel Sekreteri Sunat Atun da KKTC'de artık iflas etmiş bir hükümet olduğunu savundu ve hükümete eleştiriler yaptı.

Halkın her şeyi gördüğünü ve her şeyin nereye gittiğini bildiğini kaydeden Atun, halkın UBP hükümetine ihtiyacının artık son noktaya çıktığını, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından UBP'nin tek başına hükümete geleceğine inandıklarını söyledi.

UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Resmiye Canaltay ise konuşmasında UBP'nin bir ivme kazandığını, son yaptıkları ziyaretler ve toplantılarda da UBP'nin eski gücünü yeniden kazanmaya başladığını belirtti.

Yükselişin süreceğini kaydeden Canaltay, iktidar yürüyüşünde olduklarını ve ileriye baktıklarını kaydetti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.