MAHKEME İLANLARI
okuma süresi: 1 dak.

Tekzip

Tekzip

Tekzip

Yayın Tarihi: 22/06/23 12:02
Güncelleme Tarihi: 22/06/23 13:55
okuma süresi: 1 dak.
Tekzip
A- A A+

"Bu sütunda 28.01.2021 tarihinde yer alan yazımızda "Rahip Brunson'un 'ögrencisi' KKTC' de Misyonerlik Faaliyetlerinin Merkezinde" başlığı altında Ryan Daniel Keating hakkında dile getirmiş olduğumuz hususların gerçek olmadığını kamuoyuna duyurur ve beyan eder, Ryan Daniel Keating'den özür dileriz."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Greg Delman29/06/23 05:39
Thank you for the retraction and apology for the 2021 story that ran in your publication about Ryan Keating. It is of upmost importance that a news agency check the facts before a story is released to avoid harmful false allegations made toward the subject of the story. Anything less than due diligence will quickly discredit that news agency and it will be relegated to nothing more than a propaganda media machine. It took far too long, but your decision to admit wrongdoing was the only proper choice in this matter.

Jemimah Briggs22/06/23 21:42
It took a long time but the truth prevails

Erika Sommermeyer22/06/23 21:02
Thank you for printing an apology and acknowledging your mistake in spreading false information. The truth matters.

Linnea Hansen22/06/23 19:22
Thank you for printing this. As another commenter has said so well. "your profession and duty is to put all these aside and write the truth and prevent the publication of false news that will lead to defamation under any circumstances." I love the country of Turkey. I have visited 3 times and lived there for 6 months in 2008/09. My expectation at the time was that it would change in it's freedoms and how the government and media would behave and treat people. I have been dismayed at how it has instead deteriorated by not moving forward of it's treatment of people. It gives hope that you have made this correction. The yellow box beside this comment box says what your publication expects when people comment. "Sending illegal, disturbing, insulting, humiliating immoral, damaging personal rights"... This is the expectation I have from media outlets that report news. I hope you have the courage to keep all comments for this post published and that in the future your reporting is fair, truthful and unbiased.

Adam Walton22/06/23 18:34
Gerçeğin nihayet burada kabul edildiğini görmek harika

Ilyas Ipek Uyar22/06/23 17:36
Yargı kararı olmazsa çekinmeden hıristiyanlar hakkında yalan yanlış haber yaparsınız. Adalet yerini bulmuş

Can Nuroglu22/06/23 17:36
Teşekkür ederiz. Çok geç kalınmış olsa bile Ryan arkadaşımız ile ilgili yayılan yalan yanlış haberin geri alınmasına sevindik. Tabi bu iftiradan doğan zararı tam anlamıyla geri almak mümkün değil ama yine olumlu bir adım olduğuna inanıyoruz çünkü yürekten sevdiğimiz bu adada yaşayan Mesih imanlıları olarak gazetelerin hakkımızda bu tür yanlış propaganda yapacaklarına ilişkin hep kaygı duymak istemiyoruz. Herkesin eşit olduğu ve inancını özgürce yaşayabildiği bir ülkede yaşamak istiyoruz nitekim anayasamız bunu belirtir. Fakat yasalarımızın bunu garantilemesi yeterli değil halkın da bunu benimsemesi ve medya organlarımızın bu ortak haklarımıza sahip çıkmasını arz ediyoruz. Ryan bey gibi iş yeri açan, başkalarına iş imkanı yaratan ve ülkemize kültürel ve ekonomik anlamda olumlu katkı koyan kişileri haksız yere suçlamak yerine onları kutlamalı ve teşvik etmeliyiz. Saygılar

Ryan Keating22/06/23 17:05
Teşekkürler. 🥂

Kayra Yty22/06/23 15:32
Öncelikle tekzip yazınızdaki yazım yanlışlarını düzeltmiş olmanıza sevindim. Zira takdir edersiniz ki, gazeteciliğin temel gerekliliklerinden biri imla kurallarına hakim olmaktır. Gazeteciliğin, yazarlığın, haberciliğin bundan çok daha ağır önem taşıyan temel gerekliliği ise okura gerçekleri iletmektir. Sizi kanaat önderi sayıp haberlerinizi okuyan vatandaşlar yayınladığınız bilgilerin doğruluğunu teyit ettiğinize güvenerek okuyor. Bildiğiniz üzere günümüzde tarafsız ve gerçek habere güven oldukça azalmış durumda. Kişisel fikirleriniz ne olursa olsun, mesleğiniz ve göreviniz tüm bunları kenara bırakarak doğruları yazmak ve her koşulda karalamaya yol açacak yalan yanlış haberler yayınlanmasını önlemektir. Bu hususta en büyük sorumluluk yayın yönetmeninize ve editörlerinize düşmektedir. Ancak genel bir göz gezdirdiğimde ve basit imla hatalarını da hesaba kattığımda bu sürecin gerekli özenle ilerlemediğini görebiliyorum. Dilerim bundan sonrasında size duyulan güveni sarsacak bir haber yapmadan önce gerçekliğini tam anlamıyla teyit edersiniz. Öte yandan Ryan Daniel Keating etik ve hümanist yaklaşımıyla; ahlaklı ve erdemli aile yaşamıyla; özverili ve herkesin iyiliğini gözeten tertemiz yaşantısıyla (hangi inanca mensup oldukları fark etmeksizin) çevresindeki herkese iyi örnek teşkil eden nadide bir insandır. Kendisinin bu yanlış anlaşılmalara, temelleri kaynağı ve kimliği belirsiz yalanlara dayanan bu karalamalara maruz kaldığını gördükçe hem kendim adına hem de buna sebep olan ve parçası olan herkes adına utanç duyuyorum. Gerçek tüm yalanlardan üstündür. Gerçeğin tarafında olan ahlaklı bir yaklaşım kişiyi bugün zafere götürmese de sonsuzluktaki zaferin anahtarı olacak. Özür dileyip bu hatayı düzeltme erdemini gösterdiğiniz için teşekkürler. Selametle,

Mikail Ka22/06/23 15:07
Haber ajansının bu makaleyi geri çekmesi iyi oldu. Ryan'a yönelik iftira çok yanlıştı ve düzeltilmesi gerekiyordu.

Diğer MAHKEME İLANLARI Haberleri