İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Yüksel Çelebi: Boğaz Piknik Alanı şov yapılacak bir yer değil!

Yüksel Çelebi: Boğaz Piknik Alanı şov yapılacak bir yer değil!

Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser’in yönetiminde olmayan Boğaz Piknik Alanı’na uğradığını ve karşılaştığı manzaranın ülkeye veya halka yakışır olmadığını ifade etmesi üzerine açıklama yapan Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, piknik Alanı'nın günü birlik temizlerim diyerek şov yapılacak bir alan olmadığını kaydetti. Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul ise, Çelebi’ye destek belirterek, “Mesele temizlemek değil temiz kalabileceği düzeni kurabilmektir” dedi.

Yayın Tarihi: 21/08/23 18:33
Güncelleme Tarihi: 21/08/23 20:28
okuma süresi: 4 dak.
Yüksel Çelebi: Boğaz Piknik Alanı şov yapılacak bir yer değil!

Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, yönetiminde olmayan Boğaz Piknik Alanı ile ilgili bir paylaşım yaparak popülizm yaratmayı hedefledi...

Ataser, Dikmen Belediyesi kontrolünde olması gereken ‘Boğaz Piknik Alanı’na’ uğradığını ve karşılaştığı manzaranın ülkeye veya halka yakışır olmadığını ifade etti.

Fırat Ataser ayrıca, “24 Ağustos 2023 perşembe günü saat 08.00’den itibaren mesainin de tam mesai olmasından dolayı tüm temizlik personelimiz ile bu manzarayı temizlemek için orada olacağız” dedi.

Ataser’in tam paylaşımı şu şekilde:

"Bugün işimden dolayı Lefkoşa'ya doğru ilerlerken Boğaz Piknik Alanına uğradım. Uğrama nedenim şahsım olarak bizzat yerinde durumu görmek istedim ve bu amaçla bölgede durdum. Orada karşılaştığım manzara ne ülkemize ne de halkımıza yakışır bir manzara ile karşılaştım.

Biz Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi olarak 24 Ağustos 2023 perşembe günü saat 08:00’den itibaren mesainin de tam mesai olmasından dolayı tüm temizlik personelimiz ile bu manzarayı temizlemek için orada olacağız. Bize destek vermek isteyen tüm kurum, kuruluş, dernek ve vatandaşlarımız bize yardım etmek için destek verebilirler."

YÜKSEL ÇELEBİ: “BOĞAZ PİKNİK ALANI HER DÖNEM BİRİLERİNİN ÜZERİNDEN PRİM YAPACAĞI BİR ALAN DEĞİLDİR”

Fırat Ataser’in paylaşımının ardından gecikmeden yanıt veren Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi ise “Boğaz Piknik Alanı her dönem birilerinin üzerinden prim yapacağı bir alan değildir” dedi.

Çelebi, “Orman Dairesine ait olan ve Devlet tarafından özelleştirme yapılarak özel bir şirkete verilen alanın bir an önce Dikmen Belediyesine verilmesi gerektiği açıkça ortadadır” ifadelerini de kullandı.

Çelebi’nin tam paylaşımı şu şekilde:

“Boğaz Piknik Alanı her dönem birilerinin üzerinden prim yapacağı bir alan değildir.

Son günlerde basında çıkan boğaz piknik alanı ile ilgili haberler ve burası üzerinden günü birlik ben temizlerim diyerek ne şov yapılacak bir konudur nede kalıcı bir çözümdür.

Orman Dairesine ait olan ve Devlet tarafından özelleştirme yapılarak özel bir şirkete verilen alanın bir an önce Dikmen Belediyesine verilmesi gerektiği açıkça ortadadır. Bugün Dikmen Belediyesi’ne ait yeşil alanların peyzaj düzenlemesi ve bakımı takdir edilecek durumdadır.

Piknik yapmak için oturacağımız masalar, ağaçların gölgesi, temiz hava, çöpler içinde ücrete tabi tutuluyor ve her dönem birileri çıkıp ben temizlerim diyor bu kalıcı bir çözüm olmadığı gibi kabul edilebilir bir durumda değildir.

Biz Dikmen Belediyesi olarak buranın bizim sorumluluğumuza verilmesine bir kez daha talibiz.”

MURAT ŞENKUL: “MESELE TEMİZLEMEK DEĞİL TEMİZ KALABİLECEĞİ DÜZENİ KURABİLMEKTİR”

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul’dan ise Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’ye desteği fazla gecikmedi…

Murat Şenkul, Çelebi’nin haklı olduğunu ifade ederek, meselenin düzen kurmak olduğunu kaydetti.

Murat Şenkul’un tam paylaşımı şu şekilde:

Yüksel başkan çok haklı.

Mesele temizlemek değil temiz kalabileceği düzeni kurabilmektir.

Girne Belediyesi Çarşamba günü Dikmen Belediyemize destek olacak, Boğaz piknik alanı yine tertemiz hale getirilecektir, ya sonra?

Sorunlarımızı ertelemeyi değil nasıl çözeceğimizi düşünmenin zamanı geldi ve geçiyor. Tekrar ediyorum temizlemek mesele değil temiz kalmasını sağlayabilmektir bütün mesele."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.