İÇ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

Kudret Özersay: Fikri Ataoğlu, atadığı şahsı görevden uzaklaştıracağına her zamanki gibi “geçiştirmeye” çalışıyor

Kudret Özersay: Fikri Ataoğlu, atadığı şahsı görevden uzaklaştıracağına her zamanki gibi “geçiştirmeye” çalışıyor

HP Genel Başkanı Kudret Özersay, “sahte diploma” skandalı zanlısı Kooperatif Şirketler Mukayyidi Çelebi Ilık’ın halen görevde olduğunu ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun kendi atadığı şahsı görevden uzaklaştırması gerekirken konuyu “geçiştirdiğini” savundu.

Yayın Tarihi: 15/02/24 12:00
okuma süresi: 5 dak.
Kudret Özersay: Fikri Ataoğlu, atadığı şahsı görevden uzaklaştıracağına her zamanki gibi “geçiştirmeye” çalışıyor

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ndeki (KSTÜ) diploma yolsuzluğuyla ilgili soruşturma sürecinin devam ettiğini belirterek, iddianın odağındaki kamu görevlisinin yasaya göre derhal görevden uzaklaştırılması gerektiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kudret Özersay, Kooperatif Şirketler Mukayyidi Çelebi Ilık’ın görevden uzaklaştırılmasının hem kamu polis soruşturmasının selametinin daha rahat yürütülebilmesi, hem evrak, belge, delil gizlenmesinin önlenmesi, hem de kamu hizmetlerinin tehlikeye atılmaması açısından önemli ve gerekli olduğuna dikkat çekti.

Özersay yazılı açıklamasında, Fikri Ataoğlu’na yönlendirdiği soruda, “Bahse konu sahte diploma olayına karışan bürokratınızın hakkındaki polis soruşturması sürerken Kooperatif Şirketler Mukayyidi olarak görevde kalmasında siz sakınca görmüyor musunuz gerçekten?” diye sordu.

Özersay’ın paylaşımı şöyle:

“ÜNAL BEY VE FİKRİ BEY: DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ!!! SİNDİNİZ DA GULLENİN GEÇMESİNİ Mİ BEKLİYORSUNUZ?

FİKRİ ATAOĞLU KENDİ ATADIĞI ŞAHSI BU DÖNEMDE GÖREVDEN UZAKLAŞTIRACAĞINA HER ZAMANKİ GİBİ “GEÇİŞTİRMEYE” ÇALIŞIYOR

SAHTE DİPLOMA SORUŞTURMASI SÜRERKEN İDDİANIN ODAĞINDAKİ KAMU GÖREVLİSİ YASAYA GÖRE DERHAL GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMALIDIR

Sayın Fikri Ataoğlu kendi atadığı üst düzey bürokratı SAHTE DİPLOMA iddiası ile tutuklanıp hakkında cezai soruşturma başlatıldığı için ADIM ATACAĞINA ne demiş? “ön yargılı şekilde bir şey söylemek çok da doğru değil!!!”.

1) Bu olay ortaya çıktıktan sonra adı geçen kamu görevlisi başta olmak üzere TEK BİR KİŞİ BİLE çıkıp “hayır be arkadaş BU DİPLOMA SAHTE DEĞİLDİ” dedi mi? Bu saat oldu, tek bir kişi bile aksini söyleyebildi mi? HAYIR

2) Bu olay ortaya çıktıktan sonra adı geçen kamu görevlisi başta olmak üzere TEK BİR KİŞİ BİLE çıkıp “diploma sahteydi AMA TEDAVÜLE SÜRÜLMEDİ, yani bir menfaat elde etmek için kullanılmadı, mesela maaş artışı için kullanılmadı” dedi mi? Bu saat oldu, tek bir kişi bile bunu söyleyebildi mi? HAYIR

OYSA Kamu Görevlileri Yasası 102. Maddesi çok açıktır: “Hakkında…CEZAİ KOVUŞTURMA AÇILAN kamu görevlilerinin devlet kamu hizmetlerinin gerektirdiği durumlarda görevleri başında kalmalarında SAKINCA GÖRÜLMESİ HALİNDE..” ilgili kamu görevlisi geçici olarak görevinden uzaklaştırılabilir.

Bu görevden uzaklaştırma hem kamu polis soruşturmasının selameti ve daha rahat yürütülebilmesi, hem evrak, belge, delil gizlenmesinin önlenmesi hem de kamu hizmetlerinin tehlikeye atılmaması açısından ÖNEMLİ ve GEREKLİDİR!

Sayın Fikri Ataoğlu’na soruyoruz:

1) Bahse konu sahte diploma olayına karışan bürokratınızın hakkındaki polis soruşturması sürerken Kooperatif şirketler mukayyidi olarak GÖREVDE KALMASINDA siz sakınca görmüyor musunuz gerçekten?

2) Yasaya göre Mukayyit ne görev yapar biliyor musunuz? BU ülkedeki kooperatiflerin TESCİLİNİ, TEFTİŞİNİ, MALİ DENETİMİNİ VE TASFİYESİNİ yapma yetkisine sahiptir. Sizce bu kadar kapsamlı ve önemli bir yetki kullanabilen bir kişi YARIN MAHKEME KARARIYLA BU SUÇU İŞLEDİĞİ KESİNLEŞİRSE bu süre zarfında sahte evrak işi yapan birisinin bu kadar önemli yetkiler kullanıp şaibeli işler yapması ihtimalini, RİSKİNİ yaratmış olmuyor musunuz?

3) Kaldı ki aynı bürokrat hakkında BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI FONDAN yasalara aykırı şekilde Demokrat Parti kontrolündeki diğer kurumlara yasadışı PARA AKTARIMI yaptığı gerekçesiyle POLİS SORUŞTURMASI devam ediyor. Siz bu şahsı geçici olarak dahi olsa görevden almazsanız ve bugün gidip görevinin başına geçerse devam eden her iki soruşturmayla ilgili olarak DELİL KARARTMA (illa ki yapacak demiyorum) ihtimalini NASIL GÖZ ARDI EDERSİNİZ???

BİR KEZ DAHA VURGULUYORUZ:

ÜNAL BEY VE FİKRİ BEY: DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ!!! SİNDİNİZ DA GULLENİN GEÇMESİNİ Mİ BEKLİYORSUNUZ?”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.