İÇ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

21. Orkide Yürüyüşü 28 Nisan Pazar günü Dilekkaya Ormanı’nda yapılacak

21. Orkide Yürüyüşü 28 Nisan Pazar günü Dilekkaya Ormanı’nda yapılacak

Kanser Araştırma Vakfı’nın düzenleyeceği 21. Orkide Yürüyüşü, 28 Nisan’da Dilekkaya Ormanı’ndaki yürüyüş parkurunda düzenlenecek.

Yayın Tarihi: 22/02/24 18:20
okuma süresi: 5 dak.
21. Orkide Yürüyüşü 28 Nisan Pazar günü Dilekkaya Ormanı’nda yapılacak

Kanser Araştırma Vakfı’nın (KAV), CENGO-V Vakfı iş birliği ve Telsim ana sponsorluğunda düzenleyeceği 21.Orkide Yürüyüşü, 28 Nisan Pazar günü Dilekkaya Ormanı’ndaki yürüyüş parkurunda yapılacak.

KAV’dan yapılan açıklamaya göre, 21.Orkide Yürüyüşü ile ilgili olarak Telsim binasında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

PROF. DR. CAMGÖZ: KAV, KUZEY KIBRIS’IN KANSER ÜZERİNE ARAŞTIRMA YAPAN TEK VAKFIDIR

Kanser Araştırma Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Camgöz yaptığı konuşmada, vakıfların toplumlar için önemini belirterek, KAV’ın, Kuzey Kıbrıs’ta kanser üzerine araştırma yapan tek vakıf olduğunu söyledi. Camgöz, KAV bünyesinde yetiştirdikleri bursiyerler ve çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

Imperial College ile ortak yaptıkları çalışmaların ışığında geliştirdikleri kanser ilacını piyasaya sunmak üzere olduklarının müjdesini de veren Prof. Dr. Camgöz, 3 yıldır Cengo-V Vakfı ile gerçekleştirdikleri iş birliği ve 20 yıldır yaptıkları Orkide Yürüyüşü ile elde edilen bağışlarla kanserle bilimsel çerçevede mücadele etmeyi sürdürdüklerini kaydetti.

“Bu işler birçok kişiden destek almadan yapılamıyor” diyen Prof. Dr. Mustafa Camgöz, destekçilere ve gönüllülere de teşekkür etti.

ÖZBEKOĞLU: GELENEKSEL ORKİDE YÜRÜYÜŞÜ, BEN DEĞİL BİZ OLAN BİR PROJE

CENGO-V Vakfı Başkanı Özge Özbekoğlu da, “Kanser Araştırma Vakfı, yüreğimizi kasıp kavuran kanser ile ilgili ülkemizde araştırma yapan tek vakıftır” diyerek, KAV’ın, yürüttüğü bilimsel çalışmalarla umut olduğunu ifade etti.

Orkide Yürüyüşü etkinliğinden elde edilen bağışlarla kanser üzerine bilimsel çalışmalara katkı sağlandığına dikkat çeken Özbekoğlu, “Bu proje ‘ben’ değil ‘biz’ olan bir proje. Biz KAV ile kurduğumuz iş birliği çerçevesinde yüreğimizi, sevgimizi, gücümüzü birleştirdik. 28 Nisan’da Dilekkaya Ormanımıza, 21. Orkide Yürüyüşümüze katılarak sizler de katkı koyun” çağrısında bulundu.

KARAVEZİRLER: TÜM ÜLKENİN BUNA DUYARLILIK GÖSTERMESİ GEREKİR

Dilekkaya köyünün ve ormanının sınırları içerisinde bulunduğu Değirmenlik-Akıncılar Belediye Başkanı Ali Karavezirler ise, kanserin her evde olmaya başladığını ifade ederek, tüm sponsorlara yaptıkları çalışmalardan ve verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Karavezirler, “21.Orkide Yürüyüşü, 28 Nisan’da Dilekkaya köyümüzde yapılıyor. Biz, Değirmenlik -Akıncılar Belediyesi olarak orada olacağız, buna öncülük edeceğiz ve her yıl da bu katkıyı sürdüreceğiz” dedi.

Bölgede ekilecek ağaçlara da Belediye olarak destek vereceklerini belirten Karavezirler, “Bu ağaçların bakımını üstlenmenin sözünü veriyorum. Önemli olan bunların ekilmesi değil yaşatılması, korunması ve geleceğe taşınmasıdır” ifadelerini kullandı. 

TANPINAR: ATEŞ SADECE DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKMAMALI

Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar da, “Ateş sadece düştüğü yeri yakmamalı, her an ateşin yanımıza ya da üzerimize düşeceğini göz ardı etmememiz gerekiyor” diyerek, kanserle mücadeleyi toplum olarak vermek gerektiğini vurguladı.

Tanpınar, “Bu farkındalığı tüm topluma sürekli hissettirmek çok önemli. Bu bilimsel araştırmaların desteklenmesi ve arkasında durulması gerekliliğini göz önünde tutmalıyız” diye konuştu.

Yürüyüşün karnaval havasında başlayıp, karnaval havasında biteceğini ifade eden Tanpınar, “Ailemizle güzel bir pazar geçirmek için tüm Kıbrıs’ı, Mesarya’ya, Dilekkaya’ya davet ediyoruz” dedi.

ÇAĞLAR: KANSER BİLİNCİNİN YARATILMASI İÇİN VAKIFLARA DESTEK VERİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ

Dima Genel Müdür Yardımcısı Hasan Çağlar ise, “21 yıldır grup son 3 yıldır da Dima olarak Orkide Yürüyüşü’ne destek veriyoruz. Kanser bilincinin yaratılması için vakıflara destek verilmesi çok önemli. Biz de şirket olarak elimizden gelen tüm desteği vermeyi sürdürüyoruz. 28 Nisan Pazar günü biz Dima ailesi olarak Dilekkaya’da olacağız” şeklinde konuştu.

DERVİŞOĞLU: PLAY FM OLARAK 10. KURULUŞ YILIMIZDA SÜRPRİZLERİMİZLE YÜRÜYÜŞTEYİZ

Play FM sahibi Ali Dervişoğlu da, “Sosyal sorumluluk konusunda sürdürülebilirlik çok güç bir şeydir. Play FM olarak Orkide Yürüyüşü’ne 10 yıldır destek olmaktayız. Bu yıl bizim de 10. kuruluş yılımız... 10. yılımızda 10 yıldır destek vermekten mutluluk duyduğumuz 21.Orkide Yürüyüşü’nde çeşitli sürprizlerimizle yine birlikte olacağız” dedi.

BİLETLER MARTIN İLK HAFTASINDAN İTİBAREN TELSİM ORTAKÖY SHOP’TAN TEMİN EDİLEBİLECEK

28 Nisan Pazar sabahı saat 09.30’da Dilekkaya İlkokulu önünde başlayacak olan 21. Orkide Yürüşü’nün biletleri, martın ilk haftasından itibaren 200 TL bağış karşılığında Telsim Ortaköy Shop’tan temin edilebilecek.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.