İÇ HABERLER
okuma süresi: 5 dak.

YDP 4. Olağan Kurultayı yapılıyor: Oy kullanma işlemi başladı

YDP 4. Olağan Kurultayı yapılıyor: Oy kullanma işlemi başladı

YDP, 4. Olağan Kurultayı bugün Atatürk Spor Salonu’nda yapılıyor. Başkanlık için şimdiki Genel Başkan Erhan Arıklı ile Genel Sekreter Talip Atalay yarışıyor. Oy kullanma işlemi başladı, oy kullanma saatinin gecikmesi sebebiyle kısa süreli gerginlik yaşandı.

Yayın Tarihi: 28/04/24 13:35
okuma süresi: 5 dak.
YDP 4. Olağan Kurultayı yapılıyor: Oy kullanma işlemi başladı

Yeniden Doğuş Partisi’nin (YDP), 4’üncü Olağan Kurultayı bugün Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak. Kurultayda, başkanlık için şimdiki Genel Başkan Erhan Arıklı ile Genel Sekreter Talip Atalay yarışacak.

YDP’den alınan bilgiye göre, saat 10.00’da yoklama ve açılış ile başlayacak kurultay, divanın oluşturulması ile devam edecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Genel Başkan Erhan Arıklı açılış konuşmasını yapacak. Faaliyet ve mali raporun sunulması sonrasında Genel Başkan adayları Erhan Arıklı ve Talip Atalay üyelere hitap edecek.

Ardından seçime geçilecek. 7 bin 614 üyenin oy kullanacağı kurultayda sandıklar saat 20.00’de kapatılacak ve oy sayımına geçilecek.

OY KULLANMA İŞLEMİ BAŞLADI

Yeniden Doğuş Partisi’nin (YDP) 4’üncü Olağan Kurultayı'nda oylama başladı. 

YDP Kurultayı’na Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da katılarak bir konuşma yaptı. 

Tatar: “YDP’nin çalışmaları ve başarıları hepimizin takdirinde… Demokrasi şöleni yaşanmasını temenni ediyorum”

Cumhurbaşkanı Tatar, yaptığı konuşmasında, YDP’ye başarılar diledi, yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik etti.  

Kurultayda  demokrasi şöleni yaşanması temennisinde bulunan Tatar, YDP’nin tüm kolları, örgütleri ve üyeleriyle başardıklarının herkesin takdirinde olduğunu kaydetti. 

Bu yıl Barış Harekatı’nın 50’nci yılının hep beraber kutlanacağına işaret eden Tatar, halen devam eden tüm ambargo ve kısıtlamalara rağmen KKTC’yi Doğu Akdeniz’de bağımsız bir Türk devleti olarak bu noktaya getirebilmiş olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını kaydetti. 

“Kıbrıs Türk halkının müktesep haklarını dünyaya duyurmak en büyük görevimizdir.” diyen Tatar, YDP’nin yeni siyasete verdiği destekten dolayı tüm üyelere teşekkürlerini iletti. Tatar, Annan Planı ve Crans Montana süreçlerinin ardından federal temelde bir çözümün bulunamayacağının, Kıbrıs Türk halkının haklarını inkar eden bir zihniyetle eşitlik temelinde bir anlaşma sağlanamayacağının açık bir şekilde görüldüğünü belirtti. 

Anavatan Türkiye’nin de tam desteği alınarak KKTC’nin tanınması yönünde atılan adımları hatırlatan Cumhurbaşkanı Tatar, yeni vizyonun kökleşmesiyle bu çabaların daha da geliştirilerek devam edeceğini vurguladı, Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üyelikle beraber çeşitli platformlarda KKTC’nin yer almasının bunun açık bir göstergesi olduğunu söyledi. 

Tatar, KKTC ve Anavatan sevgisini yanında, Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığı, özgürlüğü ve onurlu bir yaşam sürmesi çabalarının onları birbirlerine bağlayan unsurlar olduğunu ifade ederek, “Bunlar bizim, zenginliğimiz, haysiyetimiz ve onurumuzdur.” dedi. 

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın konuşmasının ardından başkan adayları konuşmalarını yaptı. Her iki başkan adayı destekçilerinin sloganlarıyla kürsüye çıktı. 

Oy kullanmaların geciktirildiği gerekçesiyle kısa süreli tartışma çıktı.

Futbol karşılaşmasında görev alacak üyelerin öncelikli oy kullanmasına karşı çıkan bazı partililer tartışma çıkardı...

CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR: BURADA DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANMASI EN BÜYÜK DİLEĞİMDİR

"Yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi kutluyorum. Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yılını kutlayacağımız bu yıl, ambargo ve kısıtlamalara rağmen KKTC’yi doğu Akdeniz’de bağımsız bir devlet olarak bu noktalara getirdik. YDP’nin yeni siyasetimize verdiği destekten dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Artık Kıbrıs’ta federal bir çözüm bulunamayacak. Önümüzdeki süreçte yeni vizyonumuz için çabalamaya devam edeceğiz. Burada demokrasi şöleni yaşanması en büyük dileğimdir. KKTC ve ana vatan sevgisi, Kıbrıs Türk halkının onurlu yaşayışı gizleri birbirine bağlıyor."

TALİP ATALAY SEÇİM ALANINDA

Genel Başkan adayı Talip Atalay, Arıklı ile yarışacağı seçim alanına geldi.

Atalay destekçileri tarafından alkışlarla karşılandı.

Erhan Arıklı SEVENLERİNİN TEZAHÜRATLARIYLA KARŞILANDI

YDP Genel Başkanı ve Başkan adayı Erhan Arıklı, seçim alanına geldiğinde sevenlerinin tezahüratlarıyla karşılandı.

Arıklı destekçileriyle sarıldı...

CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR SEÇİM ALANINDA

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'da, YDP Genel Başkanı ve Başkan adayı Erhan Arıklı ve YDP Genel Sekreteri Talip Atalay'ın yarışacağı kurultayda hazır bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.