İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Talip Atalay’dan kurultay açıklaması: Asılsız ithamlara maruz kaldık

Talip Atalay’dan kurultay açıklaması: Asılsız ithamlara maruz kaldık

YDP Genel Sekreteri Talip Atalay, partinin hafta sonu düzenlenen kurultayının ardından yaptığı açıklamada, “Bizim düşmanlarımıza karşı bile kullanmayacağımız asılsız itham ve geniş çaplı karalamalara maruz kaldık. Buna rağmen bu dilden uzak kalmak için azami gayret gösterdik. Olabildiğince zehirli dil ve üsluptan kaçındık” dedi.

Yayın Tarihi: 30/04/24 21:40
okuma süresi: 4 dak.
Talip Atalay’dan kurultay açıklaması: Asılsız ithamlara maruz kaldık

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) 4’üncü Olağan Kurultayı’nda yarışan YDP Genel Sekreteri, Milletvekili Talip Atalay, sosyal medya hesabından kurultay süreciyle ilgili bir açıklama yaptı.

Kurultay çalışmaları süresince asılsız itham ve geniş çaplı karalamalara maruz kaldığına dikkat çeken Atalay, “Bizim düşmanlarımıza karşı bile kullanmayacağımız asılsız itham ve geniş çaplı karalamalara maruz kaldık. Buna rağmen bu dilden uzak kalmak için azami gayret gösterdik. Olabildiğince zehirli dil ve üsluptan kaçındık” dedi.

Atalay ayrıca, yeniden Genel Başkan seçilen Erhan Arıklı’yı da tebrik etti.

Talip Atalay’ın açıklamasının tamamı şöyle:

“28 Nisan 2024 Pazar günü Yeniden Doğuş Partisi olarak 4. Kurultayımızı gerçekleştirdik.

Öncelikle Kurultay süresince emeklerini, paralarını, zamanlarını karşılık beklemeden, hiçbir talepte bulunmadan feda eden, Partimizde ve Ülkemizde temiz toplum ve temiz siyaset hedefiyle gece gündüz alın teri döken ekibime, kardeşlerime, dostlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Ben şahsım adına hepinize teker teker minnettarım. Sizler partimiz ve ülkemiz için büyük kazançsınız.

Aynı şekilde dilini ve kalemini kirletmeden Sayın Erhan Arıklı’ya destek veren ve demokrasi şölenimizin diğer tarafında yer alan partililerime de teşekkür ediyorum. Sayenizde Yeniden Doğuş Partisi çok önemli bir psikolojik eşiği aştı.

Kurultayımız süresince klasik siyaset argümanlarından özellikle uzak kaldık. Belki bu bizim aldığımız sonucun gerekçesi oldu.

Bizim ekibimiz yürekleriyle, emekleriyle, ceplerinde ne varsa onları paylaşarak, maddi karşılığı olan hiçbir vaatte bulunmadan bu yarışı sürdürmeyi seçti. Bize açık düşmanlık edenlere dahi dilimizi ve tavrımızı temiz tuttuk, duruşumuzu koruduk.

Bizim düşmanlarımıza karşı bile kullanmayacağımız asılsız itham ve geniş çaplı karalamalara maruz kaldık. Buna rağmen bu dilden uzak kalmak için azami gayret gösterdik. Olabildiğince zehirli dil ve üsluptan kaçındık.

Demokrasi şölenimiz süresince büyük bir olgunlukla sonucu kabullendik ve Kurultay süreci ve sonrasında Sayın Erhan Arıklı tarafından propaganda malzemesi olarak kullanılan bazı iddiaların tam tersinin doğru olduğunu ortaya çıkardık:

Yeniden Doğuş Partisi Sayın Arıklı’nın bizim taban Kurultay kaldırmaz iddiasının aksine ülkeye örnek olacak nitelikte bir Kurultay gerçekleştirdi. Bir kitle partisi olduğunu gösterdi.

Yeniden Doğuş Partisi, Sayın Arıklı’nın Kurultay partiyi böler iddiasının aksine Kurultaydan büyüyerek çıktı. Küskünler partiye döndü. Hem de öyle bir dönüş oldu ki; bu seçim geçmişte birbiriyle kanlı bıçaklı olanların kardeşinden öte birbirine sarılmasını sağladı.

Demokrasi şölenimizde saygı ve sevgi diliyle davranan, ötekileştirmeden kucaklayan Yeniden Doğuş Partili arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım.

Sayın Erhan Arıklı’yı da 4. Kurultay’da kazanmış olduğu başkanlık yarışından dolayı tebrik ederim.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.