İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Naimoğulları'na göre et fiyatları makul, vatandaş et alabiliyor!

Naimoğulları'na göre et fiyatları makul, vatandaş et alabiliyor!

Mustafa Naimoğulları, halk ete ulaşamıyor, gariban eskisi gibi et alamıyor soruları karşısında çelişkili şeyler söyleyerek Kasaplar Birliği’ne yüklendi.

Yayın Tarihi: 06/05/24 16:00
okuma süresi: 3 dak.
Naimoğulları'na göre et fiyatları makul, vatandaş et alabiliyor!

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları halk ete ulaşamıyor, gariban eskisi gibi et alamıyor soruları karşısında çelişkili ifadeler söyleyerek Kasaplar Birliği’ne yüklendi.

KTV ekranlarında Hasan Hastürer'in programında konuşan Naimoğulları halk, gariban et alabiliyor mu?" soruları karşısında net yanıt veremedi. 

Kimi zaman Güney Kıbrıs’taki etin fiyatının arttığından kimi zaman ise Türkiye’deki et fiyatından bahseden birlik başkanı Kasaplar Birliği’ni suçladı. 

Gazeteci Hastürer'in "Peki bu karmaşada gariban vatandaş ne yapacak vatandaş nasıl et alacak?" sorusu karşısında "vatandaş et alıyor... Güney Kıbrıs’ta et fiyatları yükseldi bizimle eşit duruma geldi. 13 küsür lira oldu orda da...Türkiye ile karşılaştırın bir de nedir durum… O halde et fiyatında süt fiyatını da Güney’le eşitleyelim" ifadelerini kullandı. 

"Peki dar gelirli insanlar eskisi gibi et alabiliyor mu?" sorusuna ise Naimoğulları "10 kg kuzu etini 5 bin TL’ye veren kasaplar vardır. Bu ülkede, bir kilo baklava 950 TL oldu. Tavuk eti fiyatı, kuzu eti fiyatına yetişti, bir düzine yumurta 65-70 TL civarında... bütün gıda maddelerini yüzde 100 zam geldi. Bu ülke, denetimsiz bir ülkedir" diyerek geçiştirdi. 

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Kasaplar Birliği yönetim kurulu üyesi Nihat Yalçın'ı da suçladı, yeni seçilen Kasaplar Birliği Başkanı Raşit Şenkaya’nın ise Meserya bölgesine giremeyeceğini iddia etti.

KASAPLAR BİRLİĞİ BAŞKANI’NA, YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE YÜKLENDİ: "MESERYA'YA GİREMEZ"

Kasaplar Birliği yönetim kurulu üyesi Nihat Yalçın hakkında Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları "bu adam ne dediğini bilmeyen biridir. Ülkedeki hayvanın yüzde doksanını kesen büyük kasapların hepsi 550 TL altında et satıyorlar.  Yalçın’ın kestiği et bu ülkede yüzde yarım oranında bile değil... Kasapların sayfasında da zaten her gün et ithali serbest, kuzu geliyor, diye yazar. Ne yaptığını bilmez ve bu şekilde ifadeler kullanır." dedi. 

Naimoğulları eski ve yeni Kasaplar Birliği başkanlarına da şöyle yüklendi; 

"Eğer kasaplar oturduğu yerden kalkmazsa, eski kasaplar birliği başkanı Halil Akbıçak da içinde… Oturduğu yerden aracılara derse ki bana kuzu bulun, 2 aylık çekle... Ayrıca yeni seçilen Kasaplar Birliği Başkanı (Raşit Şenkaya) Meserya bölgesindeki birçok hayvancıyı vurdu, hayvancılar neler çekti parasını alsın diye..."

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.