İÇ HABERLER
okuma süresi: 2 dak.

İnşaat Müteahhitlerinden “Yabancılara Taşınmaz Mal Alımı” yasasına destek

İnşaat Müteahhitlerinden “Yabancılara Taşınmaz Mal Alımı” yasasına destek

KTİMB, 'Yabancıların Taşınmaz Mal Alımı' konusunda yapılan yasaya destek verdi. Birlik, toplumsal refah ve ekonomik dengenin korunması için çağrıda bulunduğu açıklamasında, "Aksi bir tutumun tüm sektörlerimizde, yabancı alıcılarımızda ve en sonunda ekonomik bir yıkımla yüz yüze gelecek toplumuzda kabul edilebilir olmayacağını duyururuz" ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 08/05/24 12:00
Güncelleme Tarihi: 08/05/24 15:25
okuma süresi: 2 dak.
İnşaat Müteahhitlerinden “Yabancılara Taşınmaz Mal Alımı” yasasına destek

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB), "Yabancıların Taşınmaz Mal Alımı" konusunda yapılan yasada istikrar ve öngörülebilirlik olduğunu, ülke ekonomisinin ve toplumsal menfaatlerin korunduğunu ve dengelediğini, sürdürülebilirlik ve piyasa güveninin sarsılmayacağını belirtti.

KTİMB'den yapılan açıklama şöyle:

“Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) ‘’Yabancıların Taşınmaz Mal Alımı ‘’ konusunda hazırlanmış olan yasada, istikrar ve öngörülebilirliğin olduğu, ülkemiz ekonomisinin ve toplumsal menfaatlerimizin korunduğu ve dengelendiği, sürdürülebilirlik ve piyasa güveninin sarsılmayacağı, sosyal dengesizlik ve ekonomik kriz yaratmadan, ülkemize ve bizlere güvenerek gelen alıcılara mağduriyet oluşturmayacak şekilde, yasa maddelerinde son düzenlemelerin yapılması için Sn. Başbakan, Sn. İçişleri Bakanı, Ana Muhalefet Partisi Başkanı ve Vekillerimiz ile uzun süredir görüşmeler yapmakta, veriye ve bilgiye dayalı analizler yaparak yasanın son halinin verilmesine katkı koymaktadır.

Özellikle dün yaptığımız olumlu görüşmeler neticesinde birçok konuda iyi niyetle ve ortak akılla yukarıdaki koşullara ve gereklere uygun düzenleme yapılabileceğini gözlemlemekten memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Tüm komisyon üyelerinin, temsil ettikleri siyasi parti ve düşüncelerinin bu ortak akılla, ülke sanayisini, ticaretini ve turizmini de direkt ilgilendiren bu konuyu toplumsal menfaatlerimiz ve müreffeh geleceğimiz için uğraş vereceklerini beklemekte, bu çalışmaları yakinen ve hassasiyetle izlediğimizi belirtir, aksi bir tutumun tüm sektörlerimizde, yabancı alıcılarımızda ve en sonunda ekonomik bir yıkımla yüz yüze gelecek toplumumuzda kabul edilebilir olmayacağını duyururuz.

Saygılarımızla.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.