İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Hasan Taçoy: Gençlerimiz atalarının yaptığı gibi onurlu ve şerefli davranışlardan geri kalmayacaktır

Hasan Taçoy: Gençlerimiz atalarının yaptığı gibi onurlu ve şerefli davranışlardan geri kalmayacaktır

UBP Milletvekili Hasan Taçoy 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Gençlerimiz atalarının yaptığı gibi onurlu ve şerefli davranışlardan geri kalmayacaktır" dedi.

Yayın Tarihi: 18/05/24 15:30
okuma süresi: 4 dak.
Hasan Taçoy: Gençlerimiz atalarının yaptığı gibi onurlu ve şerefli davranışlardan geri kalmayacaktır

UBP Milletvekili Hasan Taçoy, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Gençlerimiz atalarının yaptığı gibi onurlu ve şerefli davranışlardan geri kalmayacaktır” dedi.

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hasan Taçoy, yayımladığı mesajında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Mesajında, “Geçmişte atalarının yaptığı gibi gençlerimiz de kendilerine yakışan onurlu ve şerefli davranışlardan geri kalmayacaklardır” ifadelerini kullanan Taçoy şunları kaydetti:

“19 Mayıs sadece çağdaş Türk Devleti’nin, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı bir gün değil, aynı zamanda bir milletin esaretten kurtuluşunun başlangıç noktasıdır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı gün olan 19 Mayıs 1919, tarihi boyunca hiçbir gücün, ülkenin ya da başka bir milletin boyunduruğu altında yaşamamış olan Türk Milleti’nin sonsuza kadar bu gerçek ışığında yaşamaya devam kararlılığının ispatıdır.

Atatürk’ün Samsun’a ayak basışıyla tüm Anadolu’yu aydınlatmaya başlayan ışığın etrafında toplanan Türk Milleti, istiklali uğruna vereceği Kurtuluş Savaşı’nda tek bir gerçeği kendisine hedef edinmiştir. O da, bağımsızlık ve egemenlikten asla vazgeçilemeyeceğidir.

Nitekim, 19 Mayıs’ta Samsun’da başlayan süreç içerisinde Türk Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktalarından olan Erzurum Kongresi’nde, bir başka ülkenin manda ve himayesi reddedilmiş ve ilk kez ulusal bağımsızlığın koşulsuz olarak gerçekleştirilmesi ile milli sınırlar kavramı oluşmuştur.

19 Mayıs’ta Anadolu’ya yayılan ışık, günümüzde tüm Türk Dünyası’na öncülük etmektedir.

Ulu Önder Atatürk’ün “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözleriyle anlatmış olduğu ülkünün peşinde, O’nun ilkeleri ve 19 Mayıs’ta yakmış olduğu ışığın önderliğinde tüm Türk Dünyası’nın birlik ve beraberliğinin gerçekleşeceği gün için çalışmaktayız.

Her zaman insanına güvenmiş, özellikle de gençlere duyduğu sonsuz güven ile geleceği onlara emanet etmiş olan Ulu Önder Atatürk’ün bizlere bıraktığı emanete her zaman sahip çıkacağız.

19 Mayıs 1919’un yıldönümünde, tüm Türk Milleti’nin bu anlamlı gününü en derin duygularımla kutlarken, Atatürk’ün bu günü bayram olarak hediye ettiği gençlerimize de onlara olan güvenimi yürekten bir şekilde ifade etmek isterim.

Gençlerimizin ülkelerine, bayraklarına, egemenlik ve hürriyetlerine sımsıkı bağlı kalarak milli ve manevi tüm değerlerimizin ilelebet yaşaması için gereken her türlü çabayı ve fedakarlığı göstereceklerine olan inancım tamdır.  

Geçmişte atalarının yaptığı gibi gençlerimiz de kendilerine yakışan onurlu ve şerefli davranışlardan geri kalmayacaklardır.

Yüce Türk Milleti’nin bu anlamlı gününü bir kez daha kutlarken, milli birlik ve beraberliğimizin ilelebet sürmesini temenni ederim…”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.