İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Hulusi Kilim’den hayvancıların eylemine destek: Vizyon yoksunu politikalar toplumu eziyor

Hulusi Kilim’den hayvancıların eylemine destek: Vizyon yoksunu politikalar toplumu eziyor

Volt Kıbrıs Genel Sekreteri ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili adayı Hulusi Kilim, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin eylemine destek belirterek, “Vizyon yoksunu politikalar toplumu eziyor” dedi.

Yayın Tarihi: 23/05/24 12:00
okuma süresi: 3 dak.
Hulusi Kilim’den hayvancıların eylemine destek: Vizyon yoksunu politikalar toplumu eziyor

Volt Kıbrıs Genel Sekreteri ve Avrupa Parlamentosu Milletvekili adayı Hulusi Kilim, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin Başbakanlık önünde gerçekleştirdiği eyleme katılarak destek verdi ve hükümetin diyalogtan kaçmasının sektörde yaşanılan sorunlara çözüm getirmeyeceğini vurguladı. Hükümetin tavrını eleştiren Hulusi Kilim, hükümetin üreticileri karşısına alan bu tavrı, daha birçok alanda uyguladığı politikalarda da görüldüğü gibi, toplumun üretici kesimlerini üretimden koparmaya çalıştığını söyledi.

Meselenin et ithalatının çok ötesinde olduğunu, karşı durulması gereken üretimin önünü tıkayan ve topluma hiçbir fayda getirmeyen politikalar olduğunu dile getiren Kilim, Kıbrıs’taki yerli üretimin sürdürülebilir kılınması ve bu ürünlerin tüketiciye ulaştırılması gerektiğine dikkat çekti.

Bunun yanında, Kıbrıs sorununun çözümsüz kalması, hayvan yetiştiricilerini ve üretim sektörünün genelinin tam bir güvensizlik ve belirsizlik yaşamakta olduğunun belirtti. Bu süregelen vizyonsuzlukla üreticilerin Avrupa Birliği’nin sağladığı destek programlarından mahrum kalmasına sebep olurken, esas konuşulması gereken uzun vadeli, insanların hayatlarında karşı karşıya kaldıkları belirsizlikleri giderecek politikaların savunuculuğunun yapılması gerektiğine, günü kurtarmak için gelişigüzel alınan menfaat kokan kararların kimseye fayda sağlamayacağına dikkat çekti. 

Kilim eylemde yaptığı konuşmada, Volt Kıbrıs’ın küçük ölçekli üreticiler toplumların temel taşları olduğunu ve bu üreticilere yönelik daha kapsamlı destek ve teşvik verilmesinin önceliği arasında olduğunu ifade etti.

“Üreticilere güvence sağlanmalı ve uzun vadeli stratejiler hazırlanarak yerli üretim teşviklendirilmeli ve güçlendirilmeli” diyen Kilim, “Biz bunları düşünebiliyorsak, hükümet edenler neden düşünemiyor?” diye ekledi.

Volt Kıbrıs’ın üreticilerin eylemini desteklediğini ve üreticilerle her türlü istişareye hazır olduklarını belirten Kilim, güven ortamının yaratılması ve üretimin sürdürülebilir bir şekilde devamı için üreticilerle diyaloğun sağlanması gerektiğine dikkat çekti.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.