İÇ HABERLER
okuma süresi: 6 dak.

CTP Kadın Örgütü, Ercan’daki inşaat fuarını protesto etti: Hükümet, ülkemizin topraklarını pazara çıkardı

CTP Kadın Örgütü, Ercan’daki inşaat fuarını protesto etti: Hükümet, ülkemizin topraklarını pazara çıkardı

CTP Kadın Örgütü, Ercan Havalimanı’nın eski binasında dün başlayan inşaat fuarını protesto etti. Eylem sırasında yapılan açıklamada, “Türkiye’yi şantiye halinde getiren zihniyetin şimdi ülkemizi şantiye haline getirmeyi amaçlamaktadır. Piranalar hükümeti yandaş şirketlerle iş birliği yaparak ülkemizin topraklarını pazara çıkarmıştır” denildi.

Yayın Tarihi: 08/06/24 18:20
okuma süresi: 6 dak.
CTP Kadın Örgütü, Ercan’daki inşaat fuarını protesto etti: Hükümet, ülkemizin topraklarını pazara çıkardı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü, Ercan Havalimanı’nın eski binasında dün başlayan ve 9 Haziran’a kadar sürecek olan inşaat fuarını protesto ediyor. Çok sayıda milletvekili ve halkın katıldığı eylemde, CTP Girne Kadın Örgütü Yönetimi’nden Deniz Kim basın açıklamasını okudu. Kalabalık eylem sırasında, “UBP, halkın yakasından düş” sloganı da attı.

“Pirana hükümeti ve yandaşlarının çürümüş düzene sormak için sesimizi yükseltmeye ve sorumluların hesap vermesi için elimizden geleni yapacağız” denilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Değerli basın emekçileri, sevgili arkadaşlar,

CTP Kadın Örgütü olarak bugün burada toplanmamızın sebebi, ülkemizi satılacak bir ganimet olarak gören ve yurt hakkımızı gasp ederek, topraklarımızı yabancılara peşkeş çekmeye kalkan Piranalar Hükümeti'ne ve onların yandaşı şirketlerine "dur" demektir. 

UBP-DP-YDP Piranalar Hükümeti, yabancıların aldığı taşınmaz mal sayısını kısıtlama bahanesiyle yaptığı yasa değişikliği ile ülkemizin topraklarının daha da talan edilmesine yol açmış ve yabancıların aldığı mal sayısını yükseltmiştir. Daha yasa geçmeden, Türkiye menşeli inşaat şirketleri, Türkiye'de yaptıkları reklamlarla ülkemizin arazilerini açık artırma ile satmaya başlamıştır. Henüz inşaatı başlamamış projelerden tarımsal arazi olarak korunması gereken tarlalarımıza kadar bütün kuzey Kıbrıs bu şirketler tarafından satılığa çıkarılmıştır. Türkiye gibi zengin bir coğrafyayı şantiye haline getiren zihniyet, şimdi de gözünü Kıbrıs'ın kuzeyine dikmiştir.

Gençlerimiz, geçtik bir ev sahibi olmayı, artık bir araba bile satın alamayacak duruma getirilmişken ve ülkeyi terk ederlerken, Piranalar hükümeti yandaş şirketlerle iş birliği yaparak ülkemizin topraklarını pazara çıkarmıştır.

Değerli basın emekçileri,

Bugün bu fuarda gördüğünüz şey münferit bir olay değildir. Yıllardır Kıbrıs Türk Halkının özvarlığı olan tüm stratejik alanları teker teker yabancılara devreden köhne zihniyetin sonucudur. Su, elektrik, ulaşım, eğitim, sağlık ve daha birçok alanda kurumlarımızı yok eden, uyguladığı nüfus politikası ile halkımızı kendi ülkesinde azınlığa düşüren bu zihniyet, şimdi de topraklarımızın el değiştirmesini sağlayarak bizi kendi ülkemizden kovmak istemektedir!

Aldıkları talimatlar ile her gün yeni bir garabete yol açan Piranalar Hükümeti'nin, T&T Şirketi ve benzerlerinin sömürüsüne çanak tutarken, çanağın neresinde durdukları ciddi bir soru işaretidir!

Hatırlatmak isteriz:

Türkiye’de aleyhinde birçok dava bulunan ve yaptığı birçok iş mahkeme kararıyla durdurulan Emrullah Turanlı, daha önce hiç havaalanı inşaatı deneyimi bulunmamasına rağmen, 2012 yılında Ercan Havaalanı'nı 4 yılda bitirme şartıyla ülkemize gelmiştir. Ancak daha ilk günden ihale şartnamesine uymayarak Kıbrıs Türk halkının kaynaklarına çöreklenmiş ve halkımızı zarara uğratmıştır.

Turanlı, Ercan ihalesi sonucu kazandığı gelirleri yıllarca düşük göstererek elde ettiği kazancı usulsüz yollardan KKTC’de kurduğu diğer şirketlerine aktarmıştır. 2012 yılından buyana ihaleye Hükümet adına taraf olan işbirlikçi bakanlar da ihale şartnamesinin hilafına ve Emrullah Turanlı’nın cebini koruyacak şekilde imzalanan ek sözleşmeler ile T&T’nin bu toplumun ensesinden yıllarca vurgun yapmasına zemin hazırlamıştır.

Daha ilk günden Ercan’daki inşaat işlerini geciktiren Emrullah Turanlı 4 yılda bitmesi gereken işleri 11 yılda bile tam olarak bitirememiş, bu süreçte, bugünkü değerlerle 218 Milyon Euroluk ek bir gelirin devletten kaçırılmasını sağlamıştır.

Yasal olmadığını bildiği halde Taşyapı adına KKTC’ye işçi ve iş makinaları getirmeye devam eden Emrullah Turanlı, halkın parası olan 59 milyon Euro'yu, yani 2 milyar 65 milyon TL'yi de dalavere ile cebine indirmiştir. Halkımızın ensesinden yediği paralar yetmezmiş gibi aylardır ödemesi gereken elektrik borcunu ödememiştir. Bugün 4 kişilik bir ailenin 675 TL elektrik faturası ödenmese hemen elektriği kesilirken, borcu 92 milyon TL'yi bulmuş Turanlı atanmış Piranalar Hükümeti tarafından korunmaya devam etmektedir.

İhalesiz yakıt alımları ile ülkemizi 2 yılda 24 milyon 334 bin dolar zarara uğratan ve her fırsatta halkımıza hakaret eden, şaibeli işler prensi Erhan Arıklı'nın sahip olduğu servetin açıklaması belki de bu ilişkilerdedir.

Her gün yeni bir skandalın patlak verdiği, bu ortamda Türkiye'deki kardeşlerimize de çağrı yapmak istiyoruz:

"SİZE HAYAL SATMAYA KALKAN İNŞAAT ŞİRKETLERİNE KANMAYIN!

MÜLKİYET MESELESİ KIBRIS SORUNUNUN ÖNEMLİ BAŞLIKLARINDAN BİRİDİR!

SİZE SATILACAK MÜLKLERİN BİRÇOĞUNUN TAPUSUNUN KIBRISLI RUMLARA AİT OLMA İHTİMALİ ÇOK YÜKSEKTİR. BUGÜN TAPUSU KIBRISLI RUMLARA AİT BİRÇOK MÜLK İÇİN AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ'NDE AÇILMIŞ DAVALAR VARDIR. PARANIZI ALMAK İÇİN SİZE HAYAL SATMAYA KALKANLAR, YARIN BAŞKA HUKUKİ PROBLEMLER YAŞAMANIZA NEDEN OLACAKTIR!"

CTP Kadın Örgütü olarak, kamu menfaatinin ayaklar altına alındığı bu ortamda, Piranalar hükümetinin ve yandaş şirketlerin ülkemizi kemirmesine sessiz kalmadık, kalmayacağız! Bu çürümüş düzene son vermek için, haksızlığa ve vurdumduymazlığa karşı sesimizi yükseltmeye, sorumluların hesap vermesini sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Halkımızı MÜLKSÜZLEŞTİREREK kendi ülkesinden kovmak isteyenlere karşı var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.

ÇÜNKÜ ONLARIN SATILACAK MAL OLARAK GÖRDÜKLERİ TOPRAK, BİZİM YURDUMUZDUR!

YURDUMUZA SAHİP ÇIKACAĞIZ!”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.