İSKELE
okuma süresi: 4 dak.

CTP Kadın Örgütü İskele Bölgesi Kadın Komisyonları kuruldu

CTP Kadın Örgütü İskele Bölgesi Kadın Komisyonları kuruldu

CT Kadın Örgütü İskele Bölgesi Kadın Komisyonları, cuma akşamı gerçekleşen toplantıda kuruldu.

Yayın Tarihi: 19/02/24 09:00
okuma süresi: 4 dak.
CTP Kadın Örgütü İskele Bölgesi Kadın Komisyonları kuruldu

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Kadın Örgütü İskele Kadın Komisyonları geçtiğimiz cuma akşamı geniş katılımla gerçekleşen toplantıda kuruldu. CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy, CTP Kadın Örgütü Başkanı Doğuş Derya, milletvekilleri Fide Kürşat, Şifa Çolakoğlu, Biray Hamzaoğulları, CTP İskele İlçe Başkanı Hüseyin Öztörel’in yanı sıra çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda, İskele bölgesinde faaliyet gösterecek üç komisyon görev başı yaptı.

DERYA: SINIF EKSENLİ SOL POLİTİKALARA EN ÇOK İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ DÖNEMLERDEN GEÇİYORUZ

CTP Kadın Örgütü Başkanı ve milletvekili Doğuş Derya toplantıda yaptığı konuşmada, Yurtsever Kadınlar Birliği geleneğinden gelen CTP’li kadınların emek, eşitlik ve barış mücadelesinde vermiş olduğu mücadeleden bahsederek, bu mücadelenin günümüz koşullarında daha da derinleştiğini ifade etti. Kıbrıs sorununda yeni bir hareketlilik başladığına işaret eden Derya, CTP Kadın Örgütü’nün yürütmekte olduğu federasyon eksenli çalışmalardan ve uluslararası temaslardan bahsederek kadınların adadaki barış sürecine yaptığı katkıları aktardı. CTP Kadın Örgütünün Sosyal Politikalarda Sorunlar ve Çözümler Raporu'ndan veriler aktaran Derya, ekonomik krizin derinleşmesiyle beraber artan kadın yoksulluğundan ve yoksullaşmaya paralel olarak yükselen sosyal sorunlara dair yapılması gerekenleri aktardı. "Sınıf eksenli sol politikalara en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemlerden geçiyoruz" diyen Derya, kadın özgürleşmesinin emek mücadelesinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade etti.

AKANSOY: CTP FEDERASYON MÜCADELESİNE YILMADAN DEVAM EDİYOR

Derya’dan sonra söz alan CTP Genel Sekreteri Asım Akansoy ise konuşmasına, CTP Kadın Örgütü’nün otonom yapısının önemine vurgu yaparak,  Kıbrıs’ın kuzeyindeki toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesinin başını CTP’li kadınların çektiğinin altını çizdi. Akansoy Kadın Örgütü tarafından yürütülen eğitim ve saha çalışmalarının toplum tarafından takdirle karşılandığını kaydetti. CTP’nin Kıbrıs sorunun çözümünde federasyon mücadelesine yılmadan devam ettiğini söyleyen Akansoy, iç siyasette ise toplumun CTP’den beklentisi olduğunu, yaptıkları köy ziyaretlerinde yurttaşlardan mevcut zihniyetten kuruluşun CTP’de olduğunu duyduklarını dile getirdi.

KADIN KOMİSYONLARI SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından komisyonların seçimine geçilen toplantıda, İskele bölgesi için üç ayrı komisyon başkanı belirlendi. CTP Kadın Örgütü İskele Merkez Komisyon Başkanlığına Dudu Cumaoğulları, CTP Kadın Örgütü Büyükkonuk-Mehmetçik Komisyon Başkanlığına Selda Şafak ve CTP Kadın Örgütü Erenköy-Karpaz Komisyon Başkanlığına ise Perihan Tulga getirildi. Akile Osum, Seniye Özyöre, Pınar Taş, Zekiye Gece, Filiz Aykan, Zeynep Çebi, Derya Özoğul, Pınar Onaç, Meryem Muhtaronbaşı, Halide Sarıçizmeli, Melek Kalıpoğlu ve Rüyam Demiralp ise komisyonlarda görev alan isimler oldu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.