GİRNE
okuma süresi: 3 dak.

Murat Şenkul’dan Levent Özadam’a yanıt: Ben Turizm Bakanı değilim, Girne Belediye Başkanıyım

Murat Şenkul’dan Levent Özadam’a yanıt: Ben Turizm Bakanı değilim, Girne Belediye Başkanıyım

Kıbrıs Postası yazarı Levent Özadam bugünkü köşesinde, Girne’de, Eski Eserler Dairesi’ne ait bir müzenin restoran olarak işletilmesi için ihalesiz bir şekilde tanınmış bir aileye verildiğini söyledi ve Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul’a bu durumun yasalara uygun olup olmadığını sordu. Şenkul ise izni, koltuğunda Fikri Ataoğlu’nun bulunduğu Turizm Bakanlığı’na bağlı Şehir Planlama Dairesi’nin verdiğini söyledi.

Yayın Tarihi: 17/04/24 09:45
Güncelleme Tarihi: 17/04/24 10:39
okuma süresi: 3 dak.
Murat Şenkul’dan Levent Özadam’a yanıt: Ben Turizm Bakanı değilim, Girne Belediye Başkanıyım

Kıbrıs Postası yazarı Levent Özadam bugünkü "Levent ÖZADAM'dan #mesajınızvar” bölümünde Girne’de, Eski Eserler Dairesi’ne ait bir müzenin, restoran olarak işletilmesi için ihalesiz olarak tanınmış bir ailenin kullanımına verildiğini gündeme taşıdı, Belediye Başkanı Murat Şenkul’a bu durumun, belediye yasasına uygunluk gösterip göstermediğini sordu.

MURAT ŞENKUL: BELEDİYENİN BÖYLE BİR HAKKI YOK, İZİN BAŞVURUSU BİLE YOK

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul ise, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Özadam’a yanıt verdi. Şenkul söz konusu izni, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun bakanlığına bağlığı Şehir Planlama Dairesi tarafından verildiğini ve belediyenin böyle bir hakkı olmadığını açıklayarak, izin başvurusunun dahi yapılmadığını söyledi.

“BİZİMLE ALAKASIZ KONULARA ŞAHSIMIN VEYA BELEDİYEMİN İSMİNİN KARIŞTIRILMASINA TOLERANSIM SIFIR”

Şenkul açıklamasının devamında, “Direkt veya dolaylı olarak bizimle alakasız konulara şahsımın veya belediyemin isminin karıştırılmasına toleransım sıfırdır” diyerek, ülkede hak, hukuk, adalet ve temiz siyaset’in hala mümkün olduğunu göstermek için çalıştıklarını vurguladı.

Murat Şenkul’un açıklamasının tamamı şöyle:

Tüm vatandaşlarımızın dikkatine.

‘Sayın Murat ŞENKUL, Eski Eserler Dairesi’ne ait bir müzenin restoran olarak işletilmesi belediyeniz yasalarına göre uygunluk gösteriyor mu? Bu mekan hele de ihalesiz olarak tanınmış bir ailenin kullanımına verilince tartışmanın boyutları çok daha büyük oluyor...’

Bugünkü mesajlarında Levent Özadam abimiz bana da böyle bir mesaj atmış.

Ben Turizm Bakanı değilim, Girne Belediye Başkanıyım.

Böyle bir restuarant izni verilmedi, verilebilmesi için de kullanım değişikliği şartı aranır.

Bu kullanım değişikliğini de Belediye değil Şehir Planlama verir.

Direk veya Dolaylı olarak bizimle alakasız konulara şahsımın veya belediyemin isminin karıştırılmasına toleransım SIFIRDIR.

Bİz bu ülkede HAK, HUKUK, ADALET ve TEMİZ SİYASET’in hala mümkün olduğunu göstermek için  deyim yerinde ise kendimizi hırpalıyoruz.

Bu noktadan hareketle basın mensuplarından ricamız:

Her türlü eleştiriye, soruya açığız ama lütfen bizim

TERTEMİZ ismimizi bizimle alakasız konularla birlikte anmayın.

Tekrar ediyorum biz ne böyle bir izin verdik! ne verebiliriz!

daha da ötesi böyle bir izin başvurusu bile yok.

Levent Özadamı abimi sever, sayar mesajlarını da her sabah severek okurum ama bu mesaj benim açımdan kabul edilir değil.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.