LTB ile SAT-DER arasında iş birliği protokolü imzalandı
![LTB ile SAT-DER arasında iş birliği protokolü imzalandı](http://ww2.kibrispostasi.com/imagecache/headline_mobile/news/v/v2/v2gahhhh_1708678714.jpg)
LTB ile SAT-DER arasında, acil durumlara yönelik dayanışma, bilgi paylaşımı ve envanter kullanımını kapsayan bir iş birliği protokolü imzalandı.
![LTB ile SAT-DER arasında iş birliği protokolü imzalandı](http://ww2.kibrispostasi.com/imagecache/newsimage/news/v/v2/v2gahhhh_1708678714.jpg)
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ile Sivil Afet Timi Derneği (SAT-DER) arasında acil durumlar öncesinde, esnasında ve sonrasında dayanışma, bilgi paylaşımı ve envanter kullanımını kapsayan bir iş birliği protokolü imzalandı. Protokole LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve SAT-DER Başkanı Vet. Dr. Tayfun Çanakçı imza koydu.
Protokol, iki kurumun organizasyonlar yapmasını, ulusal ve uluslararası alanlarda iş birliklerini geliştirmesini, olağanüstü durum, afet ve acil durumlarda iki taraf arasında iş birliği halinde hareket etmesini kapsıyor.
Yapılan iş birliği protokolünde olağanüstü durum, afet ve acil durumlara hazırlıklı olunması adına ortak oluşturulacak bir komisyonun çalışmalara başlaması ve koordineli çalışma yöntemlerinin belirlenmesi yanında olağanüstü bir durum anında yürütülecek ortak çalışma alanının belirlenmesi gibi konular yer alıyor.
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, yakın geçmişte birçok acı olayların yaşandığını, bu amaçla da iş birliği ve koordineli çalışmaya her zaman önem verdiklerini belirtti.
Yorumlar
Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.