EĞİTİM
okuma süresi: 2 dak.

DAÜ-ATAUM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Göktürk’ten büyük onur

DAÜ-ATAUM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Göktürk’ten büyük onur

DAÜ Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk “Türkiye Cumhuriyeti Tarihi” adlı kitapta Türk-Yunan İlişkileri, Kıbrıs ve Ege Sorunu bölümlerini hazırlayarak katkıda bulunma onuruna sahip oldu.

Yayın Tarihi: 03/12/23 10:07
okuma süresi: 2 dak.
DAÜ-ATAUM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Göktürk’ten büyük onur

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk “Türkiye Cumhuriyeti Tarihi” adlı kitapta Türk-Yunan İlişkileri, Kıbrıs ve Ege Sorunu bölümlerini hazırlayarak katkıda bulunma onuruna sahip oldu.

Türkiye’nin son iki yüz yıllık tarihini titiz bir kronoloji ile ele alan ve mevcut tarih yazımına ciddi bir katkı sunan “Türkiye Cumhuriyeti Tarihi”, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi tarafından 3 cilt halinde, 100’ün üzerinde yazarın katkısı ve geniş bir editör kadrosu ile hazırlandı ve e-kitap olarak yayınlandı.

Cumhuriyet Tarihi araştırmaları alanında öncü bir kurum olan Atatürk Araştırma Merkezi, yoğun bir çabanın ve emeğin ürünü olan Türkiye Cumhuriyeti Tarihi adlı bu değerli eseri, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına armağan ettiğini açıkladı.

Çalışmalarına 2015 yılında başlanan eserde, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk, Türk-Yunan İlişkileri, Kıbrıs ve Ege Sorunu bölümlerini hazırlayarak katkıda bulunma onuruna sahip oldu. Yrd. Doç. Dr. Göktürk, yaptığı açıklamada; Atatürk’ün gösterdiği yolda, çağdaş Türkiye’nin oluşumunda kararlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte olan Atatürk Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan üç ciltlik Cumhuriyet Tarihi kitabının, Cumhuriyetin 100. yılında ortaya konulan en kapsamlı eser olduğunu vurgulayarak, böyle anlamlı bir çalışmada yer almış olmanın onurunu daima taşıyacağını belirtti.

Esere; https://www.atam.gov.tr/turkiye-cumhuriyeti-tarihi-veritaban%C4%B1 adresinden ulaşılabiliyor.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.