GÖNYELİ
okuma süresi: 3 dak.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Alayköy/Gönyeli Belediyesi arasında protokol imzalandı

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Alayköy/Gönyeli Belediyesi arasında protokol imzalandı

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Alayköy/Gönyeli Belediyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde, toplum sağlığı ve rehabilitasyon imkanlarının geliştirilmesi amacıyla iş birliği yapılacak

Yayın Tarihi: 19/07/23 12:30
okuma süresi: 3 dak.
Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Alayköy/Gönyeli Belediyesi arasında protokol imzalandı

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile Alayköy/Gönyeli Belediyesi arasında toplum sağlığı ve rehabilitasyon imkanlarının geliştirilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Protokole, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Teyfide Tecel Hatipoğlu ile Alayköy/Gönyeli Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu imza koydu.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’ndan verilen bilgiye göre, Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Başkanı Teyfide Tecel Hatipoğlu, iş birliği protokolünün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşanan her türlü bağımlılıkları önleme ve rehabilitasyon imkanlarının geliştirilmesi. Her nevi bağımlılığı önleme ve bilinçlendirme amaçlı hayata geçirilmiş olan Mahalle Anneleri (MANNE) projesini daha da güçlendirip yaygınlaştırma amacıyla imzalandığını kaydetti.

Hatipoğlu, ortak bilimsel araştırma projelerinin hayata geçirilmesi, uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerin zararları, kumar ve sanal bağımlılıklar konusunda toplumsal bilinci arttırma ve söz konusu alanda toplum sağlığına faydalı olacağı umut edilen karşılıklı çalışmaları teşvik etmek amacıyla Alayköy/Gönyeli Belediyesi ve Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu arasında mutabakata varılıp iş birliği protokolü imzalandığını kaydetti.

AMCAOĞLU

Alayköy/Gönyeli Belediyesi Başkanı Amcaoğlu da, bağımlılıkla mücadelenin önemine işaret ederek, bağımlılıkla mücadele konusunda Gönyeli Alayköy Belediyesi olarak bir adım atmak adına Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu ile iş birliği protokolü imzalandığını kaydetti.

Komisyonla iş birliği içinde bağımlılıklar konusunda mücadelede el ele vermeye, daha kurumsal, daha programlı, daha sistematik bir şekilde mücadele edileceğine dikkat çeken Amcaoğlu, ilerleyen dönemlerde, çok etkili olacağı düşünülen MANNE (Mahalle Anneleri) projesinin bölgede uygulanması konusunda gerekli adımların atılarak, projeyle ilgili bir birim oluşturulacağını söyledi.

Protokol kapsamında, Alayköy/Gönyeli Belediyesi ve Başbakanlık Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu iş birliğiyle toplumsal, kültürel ve bilimsel ortaklık olanakları yaratılarak, uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddeler ile diğer tüm bağımlılıklardan korunma, bunların zararları konusunda toplumsal bilinci artırmaya yönelik projeler hazırlanacak  

Ortak birçok proje ve eğitim faaliyetleri kapsamında yapılacak çalışmaların yanı sıra başvuru yapan danışanların kişisel bağımlılık sorunlarıyla ilgili Gönyeli Alayköy Belediyesi sorumluluğu altında bağımlılık danışma merkezi kurulması öngörülüyor.  

Alayköy/Gönyeli Belediyesi çatısı altında kurulacak “Bağımlılık Danışma Merkezi” bünyesinde görevlendirilecek personel, Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu eğitimcileri tarafından eğitilecek.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.