DEĞİRMENLİK
okuma süresi: 5 dak.

Ali Karaveziler: Ben değil biz vurgusuyla hizmet kalitesini arttırdık

Ali Karaveziler: Ben değil biz vurgusuyla hizmet kalitesini arttırdık

Değirmenlik Belediye Başkanı ve CTP’nin Değirmenlik-Akıncılar Belediyesi Başkan adayı Ali Karavezirler, tüm vatandaşlara eşit bir şekilde yaklaştıklarını ifade ederek, “Ben değil biz vurgusuyla hizmet kalitesini arttırdık” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 01/12/22 13:53
okuma süresi: 5 dak.
Ali Karaveziler: Ben değil biz vurgusuyla hizmet kalitesini arttırdık

Değirmenlik Belediye Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Değirmenlik-Akıncılar Belediyesi Başkan adayı Ali Karavezirler, Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ve Gökhan Altıner’in hazırlayıp sunduğu ‘Sabah Postası’ adlı programa konuk oldu.

Çalışmalarını ilk günkü gibi sürdürdüklerini ifade eden Karavezirler, “252 kilometre kare alanın her noktasında Değirmenlik Belediyesi hizmet etmeye devam ediyor” dedi.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZA EŞİT BİR ŞEKİLDE YAKLAŞIYORUZ”

Karavezirler, evsel atıkların tüm bölgelerde haftada iki kez toplandığına dikkat çekerek, ”Tüm vatandaşlarımıza eşit bir şekilde yaklaşıyoruz. Pandemi döneminde dahil hizmet kalitemizi düşürmedik” ifadelerini kullandı.

Hiç bir belediyede ön ödemeli sim kartlı akıllı sayaç olamadığını, bu uygulamanın sadece Değirmenlik Belediyesi’nde olduğunu kaydeden Karavezirler, “Şu anda 900’e yakın sim kartlı akıllı sayaç takıldı. Bu. Bölgedeki tüm sayaçları akıllı sayaç yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Karavezirler, kurumsal yapının çok önemli olduğunu, her noktada büyük işler yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini vurguladı.

Seçimden hemen sonra ülke genelinin nüfus sayımı yapılması gerektiğini söyleyen Karavezirler, “Sadece bizim bölgemizde kaç kişinin yaşadığı ve hangi meslekleri yaptıkları net bir şekilde bellidir” açıklamasında bulundu.

“HİZMET AŞKIYLA GÖREVE GELDİK”

Karavezirler, hizmet aşkıyla bu göreve geldiklerini, muhtarları da sistemimize dahil ettiklerini, oluşturdukları kısa numaralı telefon hattı ile vatandaşların belediyeye erişimini kolaylaştırdıklarını kaydetti.

Asfaltlama ve kanalizasyon çalışmaları hakkında da açıklama yapan Karavezirler, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Bizim kendi ekiplerimiz yamalamaları yapıyor. Yeni asfalt çalışmaları yeni dönemde başlayacak. Asfaltlama yaparken kanalizasyon altyapısını da hayata geçireceğiz. 2019’da AB’ye 3 milyon euroluk proje hazırlamıştık. Bazı sıkıntılardan dolayı projemiz iptal edildi. Yeni dönemde kanalizasyon konusunda çalışmalarımıza bıkmadan, yılmadan ve usanmadan devam edeceğiz.”

Karavezirler, yeni dönemde kaldıkları noktadan bölge halkıyla birlikte yürümeye devam edeceklerini ifade etti.

“EŞİT VE ADALETLİ BİR SU DAĞITIMI YAPTIK”

Bölgedeki su çalışmalarını da değerlendiren Karaverizler, “4 tane belediyenin 4 tane de devletin su kuyusu var. Eşit ve adaletli bir su dağıtımı yaptık. Hem benim belediye halkım susuz kalmadı hem de diğer belediyeler kontrollü su aldı” dedi.

Karavezirler, göreve geldiğinde Değirmenlik bölgesinin günde iki saat su aldığını hatırlatarak, “2018 Eylül’ünden itibaren 7/24 su vermeye başladık” ifadelerini kullandı.

Yaptıkları çalışmalar dahilinde 20 yıl boyunca Değirmenlik’te su sorununun olmayacağına dikkat çeken Kara vezirler, “Yeni Ercan Havalimanı’na da 4 buçuk kilometrelik su hattı çektik. 2022’nin Ekim ayında bu çalışmalarımızı tamamladık” diye konuştu.

“DEĞİRMENLİK BELEDİYESİ SINIRLARI İÇİNDE SORUMLULUKTAN KAÇMA LÜKSÜMÜZ YOKTUR”

Karavezirler, merkezi hükümet ile yerel yönetim iş birliğinin şart olduğunu vurgulayarak, “ÇalışmalarImıza istişare içinde devam ediyoruz. Değirmenlik Belediyesi sınırları içinde olan tüm bölgelerde sorumluluktan kaçma lüksümüz yoktur” açıklamasında bulundu.

Belediyede olarak eğitime olan desteklerinin sürdüğünü dile getiren Karavezirler, “Bölgedeki okullarda 37 tane öğrencimiz kolej sınavını geçti. Bu da demek oluyor ki eğitim kalitesi arttı. Onlara desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Karavezirler, tekrardan seçilmesi durumunda ‘Kent Park’ projesini hayata geçireceklerini kaydederek, “Bu proje benim için önemlidir. Seçimden sonra çalışmaları hızlandıracağız” ifadelerini kullandı.

“BEN DEĞİL BİZ VURGUSUYLA HALKA HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRDIK”

Yeni dönem için projelerinin hepsi hazır olduğunu ve bu doğrultuda hareket edeceklerini söyleyen Karavezirler, “Ben değil biz vurgusuyla halka hizmet kalitesini arttırdık” diye konuştu.

Karavezirler, anket yaptırdıklarını ve sonuçların güzel olduğunu belirterek, “Biz ahenk içinde aile ortamını yarattık” açıklamasında bulundu.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.