AKDOĞAN
okuma süresi: 8 dak.

Mesarya Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu manifestosunu açıkladı

Mesarya Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu manifestosunu açıkladı

Mesarya Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, "25 Aralık 2022 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, "Mesarya Belediyesi  Bağımsız Belediye Başkan adayı olarak” Mesarya'nın, ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi olarak kalkınması ve gelişmesi için” hazırladığı manifestoyu paylaştı...

Yayın Tarihi: 07/12/22 13:55
okuma süresi: 8 dak.
Mesarya Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu manifestosunu açıkladı

Mesarya Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı Eylem Dolmacı Nalcıoğlu, "25 Aralık 2022 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, Mesarya Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan adayı olarak” Mesarya'nın, ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasi olarak kalkınması ve gelişmesi için” hazırladığı manifestoyu paylaştı...

PROJELERİM

 1. Mesarya'nın eski Türk yönetiminde olduğu gibi tekrardan "Mesarya İlçesi" olmasını sağlaycağım.
 2. Mesarya'da yatırımların artması için bütün Mesarya'nın 'kalkınmada öncelikli yöre" olmasını sağlaycağım.
 3. "Güney Mesarya Mega Kentini" kuracağım.
 4. Akdoğan, Vadili, İnönü, Dörtyol, Türkmenköy'ün arasındaki geniş hali arazi üzerine bütün alt yapısını oluşturacağımız 40 bin nüfuslu 'Güney Mesarya MEGA KENTİ'ni kuracağım.
 5. Alt yapısını oluşturacağımız " Güney Mesarya Mega Kenti'nde tüm Güney Mesarya'lı gençlerimize, konut ve iş yeri yapmaları için arsaların ücretsiz verilmesini sağlayacağım.
 6. Güney Mesarya Mega Kentinde ev ve iş yeri yapacak olan herkese uzun vadeli düşük faizli kredi olanakları sağlayacağım.
 7. Yeşil alanları, parkları, açık ve kapalı oyun alanları, çok amaçlı kültür merkezi, tam teşekküllü hastahanesi, ilk ve orta dereceli okulları ve bir cami yapılacaktır.
 8. Güney Mesarya Mega Kentinde, Güney Mesarya bölgesinin sahibi olan Abdullah Paşa Vakfı anısına, bir 'Ziraat Fakültesi de dahil tüm Fakülteleri olan ve ayrıca Mesleki Teknik Yüksek Okulları da olan tam donanımlı "Abdullah Paşa Vakıf Üniversitesini" kuracağım. Üniversitemiz bir vakıf üniversitesi olacaktır.
 9. Dörtyol ve Korkuteli köylerimize Abdullah Paşa Vakıf Üniversitesinin Sağlık Bilimleri Fakültesinin kurulmasını sağlayacağım
 10. Mesarya İlçesinin ihtiyacı olan mahkemeler binasının ve diğer devlet dairelerinin Akdoğan, Vadili ve İnönü arasına yapılmasını sağlayacağım.
 11. Turunç'lu, Paşaköy, Aslanköy , Ulukışla ve Kurudere köylermizi birbirine bağlayacak Sosyal ve Ekonomik olarak kalkınmasına katkı sağlayacak, Abdullah Paşa Vakıf Üniversitemizin Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesinin bu bölgemize kurulmasını sağlayacağım.
 12. Mesarya İlçemizin hava sahasını kullanarak Ercan Havalimanımıza iniş yapan tüm uçakların geçiş ücretlerinin Mesarya Belediyemize de ödenmesini sağlayacağım.
 13. Güney Mesarya Mega kentinde yer almak istemeyip kendi yerleşim birimlerinde yaşamayı tercih eden herkese kendi yerleşim birimlerinde alt yapısı tamamlanmış ücretsiz kırsal kesim arsalarının verilmesini sağlaycağım. Bu insanlarımıza da, vereceğimiz kırsal kesim arsaları üzerinde yapacakları ev ve iş yerleri için uzun vadeli düşük faizli kredilerin verilmesini sağlayacağım
 14. Mesarya ilçesi sınırları içinde tüm yerleşim birimlerimize birer kütüphane ve kültür merkezi oluşturacağım.
 15. Mesarya Belediyesi sınırları içinde tüm yerleşim birimlerimizin yolları, köprüleri ve her türlü alt yapı yatırımlarını tamamlayacağım.
 1. Mesarya Belediyesi hudutları içinde tüm yerleşim birimlerimize ayrıştırılmış çöp toplama sistemi kurup bütün çöpü, çöp ayrıştırma merkezine ulaştıracağım.
 2. Mesarya İlçesi hudutları içinde itfaiye biriminin kurulmasını sağlayacağım.
 3. Vatandaşların istek, öneri ve şikayetlerini hızlıca çözmek için, Mesarya Belediyesinde Alo çağrı merkezi oluşturacağım.
 4. Bölgemizde tarımsal üretimin ve küçük baş hayvancılığın gelişmesi için tarımsal destek kredileri sağlattıracağım.
 5. Bölgemizin en önemli tarımsal ürünlerinden biri olan patates üreticilerimize üretim ve pazarlama süreçlerinde belediye olarak her türlü desteği vereceğim.
 6. Yöresel aile işletmeleri olan bütün Süt ve Süt ürünlerini üreticilerimizin işlerini geliştirmeleri ve pazarlama faaliyetlerine destek olacağım.
 7. Mesarya bölgesinde daha önce tarıma açılmamış arazilerde sebze ve meyve bahçeleri oluşturarak bu ürünlerin ileri işlenmiş ürün haline getirilmesini destekleyceğim.
 8. Mesarya bölgesinde mevcut spor sahalarının her türlü bakım ve onarımının yapılmasını sağlayacağım. Mevcut tüm spor kulüplerimizin gelişmeleri için her türlü desteği kulüplerimize yapacağım.
 9. Mesarya'da üretim yapan tüm küçük ve büyük baş hayvan üreticilerimize, iş yerlerini geliştirmeleri için her türlü desteği sağlayacağım.
 10. Mesarya Belediyesi bölgesinde faliyet yürüten tüm sanayi kuruluşlarımıza, belediyemizin tüm imkan olanakları ile destek olacağım.
 11. Mesarya bölgemizin içinde yer alan tüm yerleşim birimlerimizi birbirine bağlayacak, alt yapısı tam donanımlı, dinlence yerleri olan, bir yürüyüş ve bisiklet parkuru oluşturacağım.
 12. Mesarya bölgemizde, Vadili'de alt yapısı yapılan esnaf ve sanayi sitelerinin tamamlanmasına ek olarak Akdoğan, Aslanköy-Paşaköy arası ve Dörtyol-Korkuteli arasında da birer sanayi bölgesi oluşturacağım.
 13. Bu sanayi bölgelerimizde, bölge halkına ve iş yerlerine hizmet vermek için, her dalda faliyet yürüten zanaatkarlarımızın yer almasını teşvik edeceğim.
 14. Yaşlı insanlarımız için bir Yaşam Merkezi projesini hayata geçireceğim.
 15. Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak gerekli her adımı atacak ve herzaman destek olacağım.
 16. Mesarya bölgesinde bulunan Kooperatiflerin gelişmesine ve Mesarya Kadın Kooperatifinin kurulmasına destek olacağım.
 17. Mesarya bölgesinde doğada yetişen ve şifa kaynağı olan Lapsana, Ova İspanahı, Gabbar, Gömeç,  Gafgarıt, Ağrelli gibi Mesarya ovasının bize hediyesi olan şifa kaynağı bitkilerin nimetlerinden toplumumuzun fayda görmesini sağlayacağım. Kadınların ev ekonomisine katkı sağlaycak projeleri hayata geçirecek gençlerin işsizlik sorununu ortadan kaldıracak iş alanları ve istihdam alanları yaratacağım.
 18. Mesarya bölgesini bir Gastronomi kentine dönüştürecek projeleri Mesaryalı kadınlar ile birlikte gerçekleştirecek geçmişte kullanılan mutfak araç ve gereçlerinden bir Müze oluşturacağım
 19. Mesarya bölgesinde göçü engelleyecek ve nüfusu artıracak tedbirleri alacağım, tarımsal üretimi bulunduğu noktadan daha ileriye taşıyacak, bir belediye başkanı olarak üzerime düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğim.
 20. Anavatandan gelen zirai suyun Mesarya ovaları ile buluşmasını sağlaycağım.
 21. Mesarya Îlçemizin sosyal, kültüreli iktisadi ve siyasal olarak gelişip kalkınması için çalışacağım.
 22. Mesarya Belediyesi sınırları içindeki, tüm kesimlerin sesin duyulması için, tüm yerleşim birimlerimizden tüm meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan 'Mesarya Belediyesi Halk Meclisi' oluşturacağım.
 23. Mesarya Belediyesi sınırları içindeki tüm yerleşim birimlerimizde ve bağlı yollarımızda yenilenebilir enerji ile çalışan ışıklandırma yapılmasını sağlaycağım.
 24. Mesarya Belediyesi sınırları içinde yer alan tüm hayvancılarımıza suyun ulaşmasını sağlayıp, su ücretlerini hayvancılarımıza tonu 3.00 Türk Lirasından, halkımıza da tonu 4.00 Türk Lirasından vereceğim.
 25. Messrya bölgemizde üretilen huhubat ürünlerimizin depolanması ve satışı için yerleşim yeri dışında, bir 'Huhubat Alım ve Satım Merkezi' oluşturacağım.
 26. Mesarya bölgemizin girişimcilerinden, bölgemizde bir Süt ve Süt ürünleri fabrikası kurmasını teşvik edeceğim. Ve Mesarya Bölgesi için bir Süt ve Süt Ürünleri Festivali düzenleyeceğim.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.