İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

Eral Osmanlar: Başkalarının iş bilmezlikleri yüzünden yatırımlarımızı çöp ettirmeyiz

Eral Osmanlar: Başkalarının iş bilmezlikleri yüzünden yatırımlarımızı çöp ettirmeyiz

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Eral Osmanlar, son günlerde yükseköğrenim alanında yaşanan "sahte diploma" olayına işaret ederek açıklama yaptı. Osmanlar, "Eğer yapamıyorsanız, bu işten vazgeçip yapabileceklere devredin. Başkalarının iş bilmezlikleri yüzünden milyonlarca dolar yatırımlarımızı kimseye çöp ettirmeyiz" ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 13/02/24 14:50
okuma süresi: 3 dak.
Eral Osmanlar: Başkalarının iş bilmezlikleri yüzünden yatırımlarımızı çöp ettirmeyiz

Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Eral Osmanlar sosyal medya hesabından, son günlerde gündemin başını çeken ‘yüksek öğrenimde yaşanan skandallar’ ile ilgili bir açıklama yaptı.

Eral Osmanlar, ülkenin en önemli sektörü yükseköğretimin son günlerde "cinayete kurban" gittiği açıklamasının altına Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Üstel’i de etiketledi.

Osmanlar, işini doğru yapan ve yapmayanı ayıramayan bir sistem olduğuna değindiği paylaşımında, “Ceza ve yaptırım gücü olmayan yasalar ve yetersiz devlet denetimi ile bir kez daha kendi parmağımız ile kendi gözümüzü çıkartıyoruz” dedi.

Bugünlerde gündemde olan sahte diploma meselesine değinen Osmanlar, başka üniversiteleri zan altında bırakmadan bu sorunun çözülmesi gerektiğini belirtti. Osmanlar son olarak, başkalarının iş bilmezlikleri yüzünden kimseye milyonlarca dolarlık yatırımlarını çöp ettirmeyeceklerinin de altını özellikle çizdi.

Osmanlar’ın paylaşımı şöyle:

“Tüm topluma gelir dağılımı yapan ve ülkenin en önemli sektörü olan yüksek öğretim maalesef bugünlerde itibar cinayetine kurban gidiyor.

İşini doğru yapan ile yapmayanı ayıramayan bir sistem, ceza ve yaptırım gücü olmayan yasalar ve yetersiz devlet denetimi ile bir kez daha kendi parmağımız ile kendi gözümüzü çıkartıyoruz.

2022 Ağustos ayından bu yana yabancı öğrencilerin adaya gelişleri ile alakalı birçok münferit girişimde bulundum ama maalesef bunların hiçbiri doğru düzgün bir sonuç vermedi. Tüm sorunların altında yatan sebep, Devletin denetim ve cezai yaptırımının olmamasından kaynaklanıyor ve bu sorunların Türkiye Cumhuriyetine kadar uzanıp onlara da maddi ve manevi şekilde ulaşması sebebi ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendi çözümünü yaratarak ( ki haklı olarak ) günümüzdeki sorunlar sarmalına dönüştürmüştür .

Detayları burada yazacak değilim, zaten bu konuyu düzeltmesi gereken kişiler tüm detaylara hakimdir.

Şimdilerde ise sahte diplomaların satıldığı iddiaları gündemde.

Yine tüm üniversiteleri etkileyen bir sorun hasır altı edilmeden, başka üniversiteler zan altında kalmadan en ağır şekilde devlet gereğini yapmalıdır.

Eğer yapamıyorsanız, bu işten vazgeçip yapabileceklere devredin. Başkalarının iş bilmezlikleri yüzünden milyonlarca dolar yatırımlarımızı kimseye çöp ettirmeyiz.”

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.