'Savaşan'lar kazanmalı...

Yayın Tarihi: 10/12/21 18:45
okuma süresi: 5 dak.

Malum UBP’de Milletvekilliği aday adaylık meselesi var bu hafta sonu. UBP Parti Meclisine kura sonucu 34’üncü sırada aday olan ve üyenin çok büyük desteğini alarak seçimi 4’üncü sırada tamamlayan birinin aday adaylığında bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum.

Yine de buradan vurgulamak istiyorum; Ahmet Savaşan gibi genç, dürüst, başarılı ve partisine on yıldan bu yana pek çok kademede hizmet etmiş kişilerin milletvekili seçilmesi UBP’nin geleceği açısından büyük önem taşıyor.

Öyle ki ya UBP’liler bu seçimde tecrübeli vekillerin yanında, genç, dürüst ve çalışkan kişilere de sahip çıktığını gösterecek ve partinin gençleşmesine ve büyümesine olanak yaratacak, ya da eski ayak oyunlarını sürdürerek partiyi küçültecek. Bu seçim üyeler için önemli bir sınav olacak.  

Ulusal Birlik Partisi’nin yıldızı parlayan genç kuşak adaylarından Ahmet Savaşan, Ersin Tatar döneminde başlayan Başbakanlık’taki Başdanışmanlık görevini etkin bir şekilde sürdürürken, adaylık kampanyasını da devam ettiriyor.

Ahmet Savaşan’ı uzun yıllardır tanırım ve öyle bir sayfalık köşe yazısına ne kişiliğini ne de hizmetlerini sığdırılacak bir kişi olmadığını peşinen söyleyebilirim. Bu ülkede çıkıp bir Allah’ın kulu Ahmet Savaşan bana bu kötülüğü yaptı diyemez. Ya da bu adamın dürüstlüğüne, çalışkanlığına ve ülke sevgisine kimse laf etmez. Tanıdığım günden beri sayısını unuttuğum sayısı belki de binleri bulan insana yardım ettiğine şahitlik ettim be de pek çok kişi gibi.

İşte çok az kaldığına inandığım eski Kıbrıs Türk insanının duygusallığını ve içtenliğini taşıyan bu yakın dostuma sayfalar dolusu yazılar yazsam azdır diye düşünürüm.

Evet; UBP’den milletvekili aday adayı, sonra aday. Yalnız UBP’nin değil ülke genelinde çok sevilen genç, enerjik, dürüst ve ajandası dolu Ahmet Savaşan’ın UBP cephesinden ipi göğüsleyeceğine benim inancım tamdır. Sadece benim değil elbette, konuşup görüştüğüm UBP’liler de “Ahmet Savaşan gibi kişilerin parlamentoya girmesi gerek” diyorlar.

Malum aday adaylık meselesi var bu hafta sonu. UBP Parti Meclisine dördüncü sıradan seçilmiş birinin aday adaylığında bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum ama yine de buradan yazıyorum desteklemek lazım aile yaşantısı düzgün, ismi şaibeye karışmamış, başarıları ortada olan bütün Ahmet Savaşan’ları. Çünkü bu kişileri desteklemek ülke siyasetine ve geleceğe doğrudan etki edecek. 

Basını izleyenler, Dr. Ahmet Savaşan’ın UBP Kurultayında oy kullanma işlemi Pazar gün biter bitmez dünyanın en büyük turizm buluşmalarından olan Londra’daki World Travel Market’e katılarak KKTC’yi temsil ettiğini ve ülke turizminin eski durumuna gelmesi için pek çok önemli temasta bulunduğunu anımsayacaklardır.

Yine Başbakanlık başdanışmanı olarak ekonomi ve sağlık konularındaki çalışmalarını yoğunlaştıran Başbakan Sucuoğlu’nun ekonomik örgütler ve bilim insanları ile gerçekleştirdiği toplantıyı çok kısa bir süre içinde ve çok etkin olarak organize eden Ahmet Savaşan’ın,  Covid-19 salgınına karşı verilen mücadelede de Sucuoğlu’na bilimsel raporların hazırlanmasını koordine ettiğini biliyoruz.

Bunları yazmamın nedeni Ahmet Savaşan’ın bir yandan kamudaki sorumluluklarını yerine getirirken, mesai saatinden sonra yol arkadaşları ile birlikte başta UBP örgütlerinde vedaha pek çok yere seçmenler ile bir araya gelerek siyasi faaliyetlerini de başarı ile yürüttüğünü anımsatmak. Eminim ki seçmen yetki verdiğinde Mecliste de ağır bir çalışma temposu içinde olacak Ahmet Savaşan.

Zor! Oldukça zor ama ona sorarsanız “çalışmak görevim” diyor... Geçtiğimiz günlerde yolda karşılaştık... Acelesi vardı. Sordum ne bu acele diye? Kızımı rutin PCR testine götürmem lazım dedi. Ahmet Savaşan 21 yıllık evli. Güzel bir ailesi var. Esra Savaşan yenge de çalışan bir iş kadını iyi tanıyorum onu da. Dolayısıyla Ahmet Savaşan tek kızı ve eşine karşı sorumluluklarını da ihmal etmediğini de söylemekte fayda görüyorum.

Ben sesimi buradan da duyurabilirim aslında Ahmet Savaşan’a:

İnanıyorum ki bu çalışmaların meyvesini verecek ve UBP’lilersenin parlamentoya girme yolunu açacak. Partililerin de, bu halk da seni çok iyi tanıdı artık. Ben de pek çok kişi gibi emeklerinin karşılığını alacağından eminim.

********************

Günün Sözü

"İncittiğiniz insanın ve kırdığınız gönlün bedduasından korkun."

Hz. Muhammed (SAV).

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları