Sadıkoğlu: Seçimler rahat bir havada geçiyor

Yayın Tarihi: 14/12/22 07:30
okuma süresi: 5 dak.

İskele Belediye Başkanı ve adayı Hasan Sadıkoğlu ile güzel bir canlı yayın yaptık. Ne yazık ki CTP destekli rakibi Dr. Mehmet Şenol’u davet etsek de programa katılmadığı için İskele bölgesinden sadece Hasan başkanı konuk aldık. Son derece rahattı, seçimi çoktan kazanmış bir havası vardı. Geldi ve yaptığı yapacağı projelerini anlattı. İskele bölgesinin her geçen gün ekonomik anlamda geliştiğini ve bu gelişimden bölge halkının pozitif etkilendiğini anlattı.

Seçimlerin rahat bir havada geçtiğini ve bu seçimleri kazanacağına tam inancı olduğunu belirten Sadıkoğlu, "İskele halkıyla yıllardır beraberiz. Bu yola dün çıkmadık. İnsanımızın ne sorunu var biliyor, ona göre çareler üretiyoruz. Bu nedenle ben bölge halkına güveniyorum. Onlarla omuz omuza daha iyi bir İskele için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Söyleşinin detaylarını paylaşıyorum sizinle…

Seçim çalışmalarının yoğun geçtiğini ifade eden Sadıkoğlu, “Vatandaşlarımız bizi yanlarında görmek istiyor. Her zaman olduğunu gibi onlarla iç içeyiz” dedi.

Sadıkoğlu, göreve geldiğimiz ilk günden beri önceliğinin ‘halk sağlığı’ olduğuna vurgu yaparak, “65 yaş ve üzeri olan vatandaşlarımıza evde sağlık hizmeti verdik” ifadelerini kullandı.

İskele Belediyesi olarak hiçbir şeyi yapmak için yapmadıklarına değinerek, “Hizmet gönül işidir. Bütün uğraşmalarımız İskele için değer” diye konuştu.

Sadıkoğlu, Belediyeler Reformu’ndan İskele Belediyesi sınırlarına 4 köy bağlandığını hatırlatarak, “Mersinlik, Kaplıca, Tuzluca ve Kilitkaya köyleri de bize bağlandı. Fırsat eşitliğini bizim belediyemize yeni bağlanan köylerimizde de dağladık” açıklamasında bulundu.

En çok tedirgin olduğu konulardan birinin kanalizasyon sorunu olduğunu, İçişleri Bakanlığı nezdinde kanalizasyonla ilgili çalışmalara başladıklarını dile getiren Sadıkoğlu, “İki yıl içerinde bu konuda büyük yol kat edeceğiz” dedi.

Sadıkoğlu, 8 yıl önce ekonomik durumu iyi olan bir belediye aldıklarını, belediyenin yaptıkları yatırımlarla gün geçtik sonra daha iyi bir konuma geldiğini söyleyerek, “Bütün gailemiz İskele’nin gelişmesi oldu” ifadelerini kullandı.

İskele’de her ay ortalama 950 civarı konut satıldığını, bunun avantajları olduğu gibi dezavantajlarının da olduğunu kaydeden Sadıkoğlu, “Belediye olarak denge kurma çalışıyoruz” diye konuştu.

Sadıkoğlu, bütün derdinin İskele’yi çekim merkezi haline getirmek olduğuna dikkat çekerek, “İskele’nin turizm ve kültür kenti olması için çabalıyoruz” dedi.

İskele Belediyesi olarak 2022 mali yılı bütçelerini 106 milyon ile tamamladıklarını hatırlatan Sadıkoğlu, “Bütçenin sadece yüzde 32’si personel giderleridir. Ortalama 2 milyon 800 bin TL’lik eğitime katkı koyduk. İskele her şeyiyle bir bütündür” açıklamasında bulundu.

Sadıkoğlu, gelir dengesini kurduklarını, fakat asıl olayın giderleri dengeleyebilmek olduğunu kaydetti. Belediyeler Reformu’nun gelir artışı noktasında büyük önem arz ettiğini dile getiren Sadıkoğlu, “Belediyeler Reformu ile birlikte umarım belediyelerimiz kalkınır” ifadelerini kullandı.

Projelerinin ayakları yere basan gerçekçi projeler olduğuna dikkat çeken Sadıkoğlu, “İhtiyaca göre projelerimiz belirliyoruz. Projelerimizin kaynağının nereden sağlanacağı da bellidir” diye konuştu.

Sadıkoğlu, her zaman vatandaşlarının yanında olmayı başardıklarını kaydederek, “Bizim için toplumda yaşayan her bireyin ayrı ayrı değeri var” dedi.

İskele Gençlik Merkezi Projesi ve Kapalı Pazar Yeri Projesi yarım kaldığını, bu projeler için yeni dönemde ihaleye çıkılacağını ifade eden Sadıkoğlu, “İlk icraatlarımız yarım kalan projelerimizin tamamlanması olacak” açıklamasında bulundu.

Sadıkoğlu, ivedi bir şekilde güncel nüfus sayımının yapılması gerektiğine vurgu yaparak, “Reform ile birlikte yeni yapılan düzenlemeyle nüfus ve alan hesaplaması üzerinden adil gelir dağıtımın yapılacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Seçim çalışmalarını güzel bir havada geçtiğini belirten Sadıkoğlu, “Gittiğim hiçbir ortamda çekincem yok. İçim rahat ve anlım açık bir şekilde seçimlere gidiyorum” dedi.

********************

 

Günün Sözü

Parmak uçlarıma hapsettim seni, dokunduğum her yerde seni hissediyorum, canım yanıyor.

Cemal Süreya

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Gözden Kaçmadı
#gozdenkacmadi

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer Gökhan ALTINER yazıları